ZF Aftermarket Yenilikçi Portföyü ve Bilgi-Eğlence Sistemi Automechanika’da

Dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçilerinden biri olan ZF Aftermarket 3.Salon’daki A91 standında, sadece yeni nesil elektrikli araçlar için geliştirilen Electric Blue fren balatalarının, dünya lansmanını yapmakla kalmayıp, yeni sürüş konseptlerini ve tamirhane dijitalleşme tekliflerini sunuyor olacak.

ZF Services ve TRW Aftermarket’in birleşmesi, ve ardından ZF Aftermarket’in kuruluşundan on sekiz ay sonra organizasyon, hareketli satış sonrası pazarının geleceği şekillendirmek için mükemmel bir şekilde donatılmış olduğunu kanıtlıyor. Kendinden emin ve güvenilir bir ortak olarak ZF Aftermarket, dijitalleşme ve elektromobilite gibi alanlarda müşterileri için fırsatlar yaratmaya çalışıyor. ZF Aftermarket’in Ürün & Market Müdürü Dr. Ulrich Walz şöyle açıklıyor: “ZF olarak, iletişim çağının otomotiv teknolojilerini geliştirmeye erken bir aşamada dahil olduk. Otonom taksiler, elektrikli otobüsler ya da farklı ulaşım biçimlenirinin bağdaştırılması konularında, ZF yeni teknolojiler geliştirerek yeni mobilite dönemine rehberlik ediyor. Grubumuzu sloganı “gör, düşün, uygula” (see, think, act”) satış sonrası pazarındaki hareketlerimizi belirliyor. Pazarın hangi yönde hareket ettiğini görebiliriz, bu da ürün ve hizmetler için yeni çözüm yaklaşımlarını proaktif bir şekilde kavramsallaştırmamıza ve uygulamaya geçirmemize olanak tanıyor.

Yenilikçi teknoloji; Elektrikli araçlar için Electric Blue
ZF Grubuna bağlı TRW markası, elektrikli araçlar için Electric Blue adı altında geliştirilen fren balatalarının dünya tanıtımını Frankfurt’ta yapacak. Bu yenilik özellikle elektrikli araçlarda motor sesi çok az olduğu için araç içinden duyulan frenleme sesini azaltmak amaçlı yapıldı. Standard olarak ses engelleme aksesuarları ile birlikte tedarik edilen bu balatalar, iyileştirilen ses kalitesine ek olarak kullanılan fren balatası malzemesi ve mavi şim kombinasyonu, frenleme işlemi sırasında yüzde 45’e kadar daha az emisyon salınımı yapıyor.
Fren balataları, piyasadaki en popüler 15 elektrikli model için Eylül 2018’de, 2019’un sonunda ise Avrupa binek otomobil pazarının yüzde 97’sine yönelik olarak sunulacak. ZF Aftermarket IAM İş Birimi başkanı Markus Wittig, “Özellikle şehir içi kullanımlarda” diyor ve ekliyor “yüksek oranda otomatik ve hatta otonom sürüş yapan elektrikli bireysel araç ve toplu taşıma sistemlerinde artış göreceğiz. Yarının hareketliliğine şekil veriyoruz. Bir diğer örnek, ZF’nin elektrikli ve otonom sistem teknolojilerini bünyesinde barındıran ilk araç e.GO Mover, şehir içi otonom sürüşe sahip ilk araç olarak seri üretime hazırlanıyor.”
Ortak girişim e.GO Moove GmbH’nin bir parçası olarak, ZF, Aachen merkezli e.GO Mobile AG ile işbirliği içinde elektrikle çalışan ve otonom sürüşe sahip “mover”ı gururla sunar. e.GO Mover’ın prototipi Automechanika fuar standında daha da öne çıkacak.

Yeni teknolojiler beraberinde uzmanlık isteyen beceriler gerektirir. Teknolojik gelişmeler tamirhaneler için ilginç bir büyüme potansiyeli sunuyor; ama sadece zamanında hazırlanırlarsa. ZF Aftermarket ilk olarak Almanya ve İngiltere’de bu gerekliliklere yüksek voltajlı eğitim kurslarını devreye alarak cevap verdi. Pratik sınıf temelli eğitim oturumları ile dikkatli ayarlanmış e-öğrenme modüllerini kullanan bu kurslar, teknisyenleri geleceğin teknolojileri için başarıyla hazırlarken, katılım süresini ve maliyetleri düşürüyor.