SKF, 1928 yılından bu yana Türkiye’de

Dünya pazar lideri konumunda olan SKF, tüm araç marka ve modelleri için zengin ürün çeşitliliği ile hizmet veriyor.

1907 yılında Sven Wingquist tarafından bilyalı rulman üretmek amacı ile kurulan SKF, 1927 yılına gelindiğinde otomobil rulmanlarını da ürün gamına eklemeye karar verdi. Başlangıçta ürünlerinin kullanılabileceği yeterli araç bulunmadığından otomotiv üretim  kararı alan SKF, otomobil rulmanı ile aynı adı taşıyan VOLVO markası altında otomobil üretimine başladı. Daha sonra sadece rulman konusunda uzmanlaşmayı seçerek, Volvo otomobil fabrikasının satışını gerçekleştiren SKF, halen bu araçlar için de rulmanlar  üretmektedir. Dünya pazar lideri konumunda olan SKF, tüm araç marka ve modelleri  için zengin ürün çeşitliliği ile hizmet vermektedir. Farklı ülkelerdeki fabrikalarında üretim gerçekleşirken, yine farklı ülkelerdeki teknik merkezlerinde teknolojik gelişimler üzerinde çalışılmaktadır.

1928 yılında sanayi grubu ürünleri ile Türkiye pazarında faaliyet göstermeye başlayan SKF, Türkiye otomotiv sektörünün hızla gelişmesi ve büyümesi üzerine 2007 yılından itibaren VSM (Vehicle Service Market) departmanı adı altında, ayrı bir bölüm olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. VSM bölümü, mevcut 12 distiribütörü ile SKF otomotiv rulmanlarını tüm Türkiye’ye ulaştırmaktadır. Gelişen araç teknolojileri ile paralel doğrultuda ürün gamını da geliştiren SKF, Formula 1’de Ferrari, Nascar-RCR, MOTOGP, Ducati Corse ve WTCC Alfa Romeo Racing gibi dünya çapındaki otomobil yarışlarına katılan büyük takımlara verdiği teknik sponsorluklarla her geçen gün daha çok tercih edilmektedir.

En eski modellerden en son teknolojilere kadar her marka araçta kullanılan şase, güç aktarma organları ve motordaki her çeşit rulman ve aksesuarlarını SKF kutusu içerisinde bulmak mümkündür. Bu özelliği ile SKF tek marka altında en geniş ürün gamına sahip rulman üreticisi olma özelliğini de taşımaktadır. SKF ürün çeşitliliğine aşağıda göreceğiniz gibi, rulman ürünlerinin yanında aks, aks kafası, komple aks, körük, süspansiyon kolu, amortisör koruma kitleri, süspansiyon takozları, salıncak kitleri, rot başı ve rot mili kitleri, rotil, denge kolu ve direksiyon körükleri gibi araç tamirinde işinizi kolaylaştıracak birçok ürünü de tek marka altında dahil etti.

SKF sadece binek değil, hafif ticari, ağır vasıta, traktör, dorse ve motorsiklet gibi yollarda hareket eden tüm araçlar için orjinal ya da eşdeğer parça üretimi ile sizlerin yanınızda olmaya devam edecektir.