Shell, BMW’nin en büyük madeni yağ tedarikçisi olmaya devam ediyor

Shell, BMW Grubu’nun BMW, BMW i, BMW M, MINI, BMW Motorrad ve Rolls-Royce Motor Cars markaları için önümüzdeki üç yıl süre ile, 2022 yılına kadar Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde satış sonrası motor yağları için tek tavsiye ettiği tedarikçi konumunu resmi olarak yeniledi.

Üç yıl süreyle uzatılan anlaşmaya göre, Shell tarafından BMW motorları için üretilen yüksek performanslı motor yağları, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki BMW bayi ağında müşterilere sunulmaya devam edilecek.

Bu iş birliği, Shell’in, en son BMW motor özelliklerini karşılayan BMW markalı motor yağlarını üretmeye ve tedarik etmeye devam edeceği anlamına geliyor. Bu yağların üretiminde, gazdan sıvıya dönüşüm (GTL) teknolojisi olarak da bilinen patentli bir formül kullanılarak doğal gazdan baz yağın üretildiği, devrim niteliğinde bir teknoloji olan Shell PurePlus Teknolojisi kullanılıyor.

Shell Küresel Ticaret Başkan Yardımcısı Patrick Carré, konuyla ilgili şunları söyledi: “BMW ile çalışmaktan ve onlara ileri teknolojili, yüksek performanslı motor yağları tedarik etmekten onur duymaktayız. Ticari ve teknik ilişkilerimizi ilerlettikçe iş birliğimizi daha da güçlendireceğimizi umut ediyoruz.”

Editöre Notlar:

  • BMW grubu; BMW, BMW i, BMW M, MINI, BMW Motorrad ve Rolls-Royce Motor Cars markalarını kapsamaktadır.
  • Satış sonrası veya serviste dolumu yapılan yağlar, aracın kullanım ömrünü etkileyen ve genel bakımı için satış sonrası hizmetler esnasında araba veya motosiklet gibi araçlara koyulan yağlar anlamına gelmektedir.
  • Orijinal (parça) Motor Yağları, Orijinal BMW, Motorroad ve MINI Motor Yağları gibi Orijinal Ürün Üreticileri’ne (OEM) ait markalı yağlardır. Belirli bir OEM’e ait farklı araç bileşenlerinin özel ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak geliştirilmişlerdir.
  • Motor yağı sektörü emisyon düzenlemeleri ve yakıt verimlilik talepleri doğrultusunda sunulan ve geliştirilmiş performans özellikleri nedeniyle, sentetik yağların kullanımı konvansiyonel madeni yağlara göre artış göstermektedir. Sentetik yağlar, ham petrol veya gazdan ileri kimyasal süreçler kullanılarak üretilmektedir. Sentetik yağ üretim süreci, ham petrolde doğal olarak bulunan hidrokarbonların kompleks karışımı olan madeni baz yağlarından farklıdır.
  • Shell PurePlus Teknolojisi kullanılarak üretilen baz yağ, yüksek kalite Amerikan Petrol Enstitüsü (API) Grup III sentetik baz yağıdır. Bu yenilikçi bileşen, motor ömrünü uzatmaya, bakım masraflarını azaltmaya, yağ tüketimini azaltmaya, yakıt tasarrufunu sürdürmeye ve daha fazla temizlik sağlamaya yardımcı olan üstün moleküler yapı sunmaktadır.
  • Shell’in birinci sınıf motor yağı teknolojisi (PurePlus Teknolojisi), performansı iyileştiren, yakıt tasarrufunu artırmaya yardımcı olan ve motor ömrünü uzatan yağların geliştirilmesine olanak tanımaktadır. Düşük viskoziteli yağlar, düşük yağ tüketimine, motoru korumaya ve dayanıklılık düzeyini artırmaya yardımcı oluyor. Shell PurePlus Teknolojisi ve tescilli ileri teknoloji katkı teknolojisi içeren yüksek performanslı motor yağları, sürücülerin modern motorlardan en fazla verimi almalarına imkan tanımak için özel olarak tasarlanmışlardır.
  • Shell, 4 baz yağ üretim tesisi, 50 madeni yağ ve gres üretim tesisinden oluşan güçlü küresel madeni yağ tedarik zincir ağı ile lider ürünlere dünya çapında erişilebilirlik sağlamaktadır.Dünya çapında Shell PurePlus Teknolojili motor yağlarını sunmak için, Shell, tedarik zincirini Katar’daki Pearl GTL gaz değer zinciri ile birleştirmiştir. Bu dünya ölçeğindeki tesis, günümüzde GTL ürünlerinin en büyük kaynağı ve GTL baz yağının tek ticari kaynağıdır.