Seger, Automechanika Frankfurt’ta yerini aldı

Seger, 11-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Automechanika Frankfurt 2018 Fuarı’nda kornalarını sergileyecek. Seger, uluslararası otomotiv endüstrisini bir araya getiren fuarda yeni ürünlerini tanıtarak ülkemizi temsil edecek.

Bursa’da ürettikleri kornaları, 70’ten fazla ülkeye ihraç eden Türkiye’nin en büyük korna üreticisi Seger, her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’yi uluslararası fuarlarda temsil etmeye devam ediyor. Seger, otomotiv endüstrisini bir araya getiren Automechanika Frankfurt 2018 Fuarı’nda yeni ürünleriyle yer alacak.

Seger Korna Satış ve Pazarlama Müdürü Cüneyt Coşkun, seçkin markaların katıldığı yurtiçi ve yurtdışındaki otomotiv fuarlarında ihracat potansiyellerini artırmak, sektörde yeni ortaklıklar ve iş bağlantıları oluşturmak hedefiyle yer aldıklarını belirterek, “Seger olarak Güney Amerika’dan Rusya’ya, Ortadoğu’dan Uzakdoğu’ya kadar OEM ve after market’te söz sahibi, global bir marka olma amacımız doğrultusunda yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz. Automechanika Frankfurt gibi fuarlar sektördeki gelişmelerin takibi ve yeni ürünlerimizin tanıtımı açısından çok önemli bir fırsat. Bu yıl fuarda Automechanika İstanbul, Dubai, Pekin ve Moskova’da da yoğun ilgi gören ve beğeni toplayan yeni kornalarımızı tanıtacağız. “ dedi.

Seger, yaklaşık 200 adet korna çeşidi ile yılda toplam 11 milyon adet korna üretiyor. Türkiye’nin lider, dünyanın ise ilk beş büyük korna üreticisi arasında olan Seger, AR-GE’ye olan yatırımları ile gücüne güç katmaya devam ediyor. Yeni montaj hattı yatırımı ile üretim kapasitesini yüzde 50 artırmayı hedefleyen Seger, dünyada önemli araç üreticileri ile çalışıyor ve her yıl portföyüne yeni pazarlar ekliyor. Seger, ülkelerin kendi kültürleri, yaşam şartları ve yaşayış biçimlerinin yanı sıra araç markalarının da isteğine göre özel üretimler yapıyor.

Avrupa’nın en büyük otomotiv endüstrisi ve satış sonrası etkinliklerinden biri olan fuar, bölgedeki tüm otomotiv üretim ve onarım profesyonellerini bir araya getirecek. Fuarda 2016 yılında 170 ülkeden 4.843 katılımcı yeniliklerini, ürünlerini ve çözümlerini sunmuş, 133.000 ziyaretçi yer almıştı.