NGK Spark Plug, yeni ve geleceğe odaklı EMEA Aftermarket organizasyon yapısını duyuruyor

Dünya çapında lider konumda olan ateşleme ve sensör uzmanı NGK SPARK PLUG, 1 Nisan 2019 itibarıyla EMEA Bölgesi Satış Sonrası İş Birimini, süregelen sektörel değişiklikler ve gelecek yıllarda ortaya çıkacak piyasa fırsatları için güçlü bir konuma getirmek amacıyla yeniden yapılandırmıştır.

Pazar ve müşteriler ulusal sınırların ötesine genişlerken bu yeniden yapılandırma, odaklanma ve esneklik sağlamak hedefi ile dört uluslararası satış bölgesi yaratmaktadır: Batı Avrupa; Orta Avrupa; Doğu Avrupa ve Avrasya; ve Orta Doğu ve Afrika. Aftermarket EMEA Başkan Yardımcısı David Loy’a bağlı olan bu bölgelerin liderliği, kendini kanıtlamış, başarılı birer NGK SPARK PLUG geçmişi olan ve isimleri aşağıda belirtilen yöneticiler tarafından üstlenilecektir.

  • David Bassas, Batı Avrupa Direktörü (daha önce İberya Genel Müdürü )
  • Marc Kuntzsch, Orta Avrupa Direktörü (daha önce DACH Genel Müdürü)
  • Igor Skornik, Doğu Avrupa ve Avrasya Direktörü (daha önce Ticari Direktör)
  • Tufan Baysal, Orta Doğu ve Afrika Direktörü (daha önce Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü)

EMEA organizasyon yapılanması, NGK SPARK PLUG’ın tüm Satış Sonrasında (Aftermarket) ortaya çıkan yeni iş uygulamalarını karşılamak ve aynı zamanda müşterilere odaklanmayı güçlendirmek amacıyla tasarlanmıştır. NGK SPARK PLUG EUROPE Aftermarket EMEA Başkan Yardımcısı David Loy’un, teyit ettiği gibi: “Son zamanlarda Aftermarket ortamında, odaklanma ve dijitalleşmenin itici güç olduğu büyük değişiklikler gerçekleşmiştir. Endüstrimizde daha pek çok değişikliklerin olacağını göz önünde bulundurarak, önümüzdeki yeni zorluklarla yüzleşmek için, organizasyon yapımızı şimdi adapte etme zamanı gelmiştir. Bu gelişmelerle birlikte geleceğe iyi hazırlanmış olacağız.”

Dört yeni satış bölgesi için yapılmış olan ilave organizasyon iyileştirmeleri, her bir pazara tam anlamıyla odaklanılmasını sağlayacaktır. Örneğin Orta Avrupa; İtalya, Benelüks, Kuzey ülkeleri ve DACH (Almanya, Avusturya, İsviçre) için sorumluluk alır. Benzer şekilde artık Doğu Avrupa ve Avrasya satış bölgeleri kapsamında Baltık Ülkeleri müşterilerine de, Doğu Avrupa ekibi tarafından hizmet verilecektir.

Ayrıca, yeni yaratılan İş Geliştirme Direktörlüğü pozisyonunu da içeren yeni bir İş Geliştirme fonksiyonu, David Loy’a bağlı olacak şekilde, fonksiyonel satış uzmanlığını dört satış bölgesi içinde uyumlu hale getirmek için oluşturulmuştur. Şirketin stratejik vizyonunu uygulamak için yeni bir Strateji Başkanı pozisyonu oluşturulmuş olup, David Loy’a bağlı olacaktır. İlave olarak, yakın zamanda atama duyurusu yapılan Pazarlama Direktörü Frank Massia ve ekibi, doğrudan David Loy’a bağlıdır.

“Bu iyileştirilmiş, uluslararası odaklı organizasyon yapısı NGK SPARK PLUG’ı tüm EMEA Aftermarket pazarında geleceğe hazır hale getirmektedir” açıklamasından sonra David Loy son olarak şunları söylemiştir; “Çalışma arkadaşlarımı yeni pozisyonları için tebrik ediyor, kendileri ile hem mevcut hem de yeni pazarları birlikte geliştirmek için sabırsızlanıyorum.”