NGK SPARK PLUG CNG/LPG araçlar için yeni bir buji serisi sunuyor

LPG LaserLine serisi ile, LPG araçlara özel ilk buji serisini Aftermarket piyasasına sunan dünyanın bir numaralı buji üreticisi NGK SPARK PLUG, nikel alaşımlı yeni bir CNG/LPG bujisi serisi ile pazara yeni bir soluk getiriyor.

Yeni seri, BKR-GAS (Stok No. 7987) ve BPR-GAS (Stok No. 7988) adlı, sadece iki adet ürün
ile Avrupa pazarındaki pek çok aracı kapsıyor. BKR-GAS ve BPR-GAS, NGK SPARK PLUG’ın halihazırda en geniş araç kapsamasına sahip serileri arasında yer alan BKR ve BPR serisi bujilerinin CNG/LPG uygulamasına uyarlanmış özel buji tipleri olup, aynı kapsama alanına sahiptir.

BKR-GAS ve BPR-GAS, sadece binek araçlarda değil, aynı zamanda çift yakıt (petrol ve CNG) veya LPG/CNG ile çalışan motorlu araçlarda da kullanılabilmektedir. Geliştirilmiş vida dişleri sayesinde gevşemenin önüne geçilmiş olup, sökülmesi de daha kolaydır. Merkez elektrot tasarımı, BKR ve BPR serisi bujilerden daha incedir ve tasarımı ile daha iyi ateşleme sağlar. Elektrotta kullanılan özel malzeme, standart nikel bujilere kıyasla gaz ile çalışmada daha uzun ürün ömrünü de beraberinde getirmektedir.

Yeni buji ürün grubunun piyasaya sunulmasındaki heyecanını dile getiren NGK SPARK PLUG Güneydoğu Avrupa Bölge Müdürü Ümit Şahin “Yakın zamanda lansmanını gerçekleştirdiğimiz BKR-GAS ve BPR-GAS bujileri ile binek araçlarda sadece LPG değil, CNG uygulamaları için de çözüm sunar hale geldik ve kapsama alanımızı önemli ölçüde genişlettik. Ekip olarak BKR-GAS ve BPR-GAS bujilerinin piyasaya ciddi bir hareket
getireceğine inanıyoruz” diye ifade etti.