NEXUS Automotive International, Schaeffler’i Yılın Tedarikçisi Seçti

Bağımsız otomotiv yenileme pazarının küresel çapta önde gelen kuruluşlarından NEXUS Automotive International, Schaeffler'i Yılın Tedarikçisi seçti. Ödül töreni, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de gerçekleştirilen NEXUS İş Forumu kapsamında, 5 Mart 2019'da düzenlendi.

NEXUS, Schaeffler’i layık gördüğü Yılın Tedarikçisi ödülüyle, Schaeffler’in Automotive Aftermarket bölümüyle beş yıldır sürdürdüğü karşılıklı güvene dayalı başarılı işbirliğinin altını çizdi.

Ödülü Schaeffler adına, Automotive Aftermarket CEO’su Michael Söding ve Schaeffler Automotive Aftermarket yönetim ekibi aldı. Michael Söding, NEXUS ve ödül hakkında şunları dile getirdi: “Küresel konumu ve geleceğe odaklanan bakış açısı sayesinde NEXUS’un her geçen yıl daha dinamik bir biçimde büyüdüğünü yakından gözlemliyoruz. Bugün NEXUS’un, tüm kıtalarda ve aralarında gelişmekte olan ülkeler de bulunan birçok ülkede bölge ekipleri bulunuyor. Bu başarı hikayesinde, ilk günden bu yana ortak olarak yer aldığımız için gurur duyuyoruz. Yılın Tedarikçisi ödülü de bizi ayrıca çok mutlu etti. Bunun da ötesinde, işbirliğimizi daha da genişletmek ve potansiyel iş alanlarından birlikte faydalanma konusundaki motivasyonumuzu artırdı.”

2014’te kurulan uluslararası organizasyon NEXUS Automotive International’ın merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunuyor. Şirket, geçen yıl dünya çapında 18 milyar euro’luk satışa ulaştı. Şu anda NEXUS bünyesinde bulunan 135’in üzerinde hissedar ve üye, beş kıtada 128 ülkede 1.500’ü aşkın şirketi temsil ediyor.  NEXUS, 5 Mart 2019 tarihinde Abu Dabi’de düzenlediği İş Forumu ile beşinci yılını kutladı.