MAHLE’den Elektrikli Çekiş Motorları ölçeklenebilir ve sıfır emisyon 

MAHLE, elektrikli araç üreticilerine yüksek performanslı ileri tahrik çözümleri sunmaktadır. MAHLE çekiş motorları, bütün uygulamalar için uygundur: yarım ve tam hibrit araçlar ile tamamen aküyle çalışan veya yakıt hücreli araçlar ve hatta iki tekerli araçlar gibi menzil uzatıcılı araçlar için de. MAHLE çekiş motorları, e-mobiliteyi güvenilir ve uygun maliyetli yapar. Yüksek güç yoğunluğu, verimlilik ve esnek dizayn, son kullanıcıya, daha fazla sürüş zevki, uzun seyir aralığı ve düşük satın alma fiyatları konusunda belirleyici satış argümanları sağlıyor.

MAHLE çekiş motorlarını 48-800 volt arasında değişen gerilim aralığında, yüksek güç yoğunluğu, sağlam tasarım ve en uygun hale getirilmiş soğutmayla sunar. MAHLE’nin termal yönetimin konusundaki engin uzmanlığı, yüksek güç yoğunluğu ve hızlarda özellikle etkindir. MAHLE, motorların uzun vadeli performansını daha da artırmak için sürekli olarak yeni teknolojiler geliştirmektedir.

MAHLE çekiş motorlarının çeşitli tasarımlarda da mevcut, bu sayede en uygun garanti ediliyor.  250 kilovata kadar olan performans aralığını kapsıyor.

48 volt uygulamalar için 40 kilovata kadar

Binek araçlar için 12 voltluk elektrik sisteminin 48 voltluk sistemle değiştirilmesi hâlihazırda devam ediyor.  MAHLE 48 voltluk tahrik motorlarının artık sadece şehir araç uygulamaları için değil aynı zamanda ağır vasıtalar için de uygun olacağı anlamına geliyor. Böylece gelecekte, yüksek performanslı 48 volt tahrikler veya ağır vasıtalar (yarı hibrit araçlar vb. gibi) için kullanmak mümkün olacak. Başlıca avantajı, çeşitli ek güvenlik önlemlerine veya karmaşık konektör fişlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, 48 volt tahriklerin 60 volt gerilim limitinin altında kalmasıdır. Dolayısıyla yüksek gerilim çözümlerle karşılaştırıldığında motor ve güç elektronikleri için olan maliyetler, yüzde 25 oranında azaltılabilir. MAHLE, 48 volt sistemlerin uygulama aralığını genişletmek için çıkış gücü 40 kilovata varan çekiş motorunu geliştirdi ve böylece iki motorlu bir tahrik biriminden, tekerlere 80 kilovata kadar güç aktarabilmektedir.

Scooter ve elektrikli bisikletler için MAHLE iki tekerli araç tahrik motorları

MAHLE‘nin iki tekerli araç tahrik motorlarındaki entegre yüksek enerjili sabit mıknatıslar ve düşük kayıplı malzemeler, scooter ve elektrikli bisikletlerde yüzde doksanı aşan güç verimliliği sağlıyor.  Motor torku özellikleri, çift kavramalı tahrik uygulamaları ve çeşitli şanzıman çözümleri için özellikle uygundur. Kullanılan invertörler yüzde 97’lik bir verim sağlıyor, yenilenebiliyor ve saha odaklı vektör kontrolleri sayesinde maksimum verimle dinamik ve sessiz sürüşü garanti ediyor. Alan, ağırlık ve verimliliğin yüksek önemde olduğu uygulamalar için idealdirler.

Yaşam tarzı performansla buluşuyor – elektrikli bisiklette MAHLE

Ebikemotion®’un satın alınmasıyla MAHLE, kompakt ve hafif arka tekerlek göbeği motorları, aküler, elektronik kumanda birimleri ve dikkat çekmeden bisiklete entegre edilebilen diğer elektrikli bisiklet aksamları ile ilgili tüm alanlarda büyümeye devam etti. Donanım, mobil ve web tabanlı uygulama özellikleri bulunan entegre bir bağlantı çözümü ile destekleniyor. MAHLE ebikemotion® sistemi, hafif yarış bisikletlerinde, arazi bisikletlerinde ve şehir bisikletlerinde kullanım için özellikle uygundur.