MAHLE, klima servis cihazıyla Red Dot Ödülü kazandı

Jüri kararıyla: MAHLE, Red Dot Ödülüne layık görüldü: ACX 480 klima servis cihazı 2020 Ürün Tasarımı kategorisi. Red Dot, dünya çapında tasarım alanında en çok rağbet gören kalite işaretlerinden bir tanesi. MAHLE servis cihazı, sıradışı tasarım kalitesi ile yeni Akıllı Ürünler ana kategorisinde onaylandı. ACX 480, modern ve şık estetiği ve ergonomik ve sezgisel çalışma konsepti ile öne çıkıyor. Servislerde araç iklimlendirme sistemlerinin bakımı bu sayede yüzde 50’ye kadar hızlanıyor.

MAHLE Aftermarket Genel Müdürü ve Kurumsal Yönetim Başkan Yardımcısı Olaf Henning, şöyle ifade ediyor: “MAHLE klima servis cihazları imalatında 30 yılı aşkın deneyime sahip. ACX 480 cihaz tasarlanırken servislerin ihtiyaçlarına özellikle çok önem verdik: kolay işletme, fonksiyonel tasarım ve aynı zamanda servis koşullarında uzun süreli kullanıma uygun sağlam yapı. Cihazımızın kabul edilmesinden ve çalışmamızın prestij ödülü ile onaylanmasından gururluyuz.”

Ayrıca, ACX akıllı da: servis teknisyenleri bir akıllı telefon uygulaması ile iş akışlarını ve cihaz durumunu görüntüleyebiliyorlar ya da otomatik olarak servis siparişi açabiliyorlar. Cihazın üzerindeki ASA ara yüzü ve cihazın servis ağına entegrasyonu, hızlı veri alış verişi sağlıyor. Tüm cihazlarda standart geniş dokunmatik ekran, kullaıcıya mevcut durum ile birlikte tüm bilgileri ve programlanmış işlemleri de sürekli olarak görüntüleme olanağı sağlıyor. Otomatik yazılım güncellemeleri Wi-Fi vasıtasıyla arka planda güncellenirken, servis teknisyeni araç üzerinde çalışmaya devam edebiliyor. Cihazlar, zaman tasarrufu sağlayan servis için Wi-Fi vasıtasıyla uzaktan bakım olanağı sağlıyor: servisler bu sayede doğrudan cihaz üzerinden hızlı destek alabiliyorlar. Servisler klima servis cihazlarını, MAHLE TechPRO® ya da MAHLE Aftermarket ürünü BRAIN BEE Connex araç tanılama cihazı ile bu modele yükseltebilirler. Tanılama sistemi elektroniklerde ya da iklimlendirme sistemindeki arızaları tespit edebilir ve giderebilir, ayrıca sistemin ve teker teker parçaların durumunu kontrol edebilir. Sistem kompleks arızaları daha iyi tanılayabilmek için kompresörleri, valfleri ve fanları da etkinleştirebilir.