LIQUI MOLY, SUV araçlarda yine en sevilen yağ seçildi

Motor yağı ve katkısı uzmanı LIQUI MOLY, ödül koleksiyonuna bir yenisini kattı. Almanya’daki Automechanika ticaret fuarında şirket, yağlar ve kayganlaştırıcılar kategorisinde “En İyi Profesyonel Atölye Markası” ünvanını kazandı. Böylece, otomobil kimyasalları uzmanı şirket, Huss yayınevinin yaptığı üçüncü okur anketinde de birincilik ünvanını korumuş oldu.

Peter Baumann, “Üçüncü seçim, üçüncü zafer – daha iyisi olamazdı,” yorumunda bulundu. “En İyi Profesyonel Atölye Markası” ödülünü, LIQUI MOLY’nin dünya çapındaki pazarlama sorumlusu Peter Baumann, Automechanika fuarında kabul etti. Aşınma parçaları ve onarım yedek parçaları sektörünün en önemli ticaret fuarı, iki yılda bir Frankfurt’ta yapılıyor. Huss Yayınevi 2014’ten beri, yayınladığı uzmanlık dergisinin okurları arasında anket yapıyor ve fuar etkinliği vesilesiyle ödül töreni düzenliyor. LIQUI MOLY, yapılan ilk anketten beri zirveye yerleşmiş durumda.

Yağ uzmanı şirket, sadece bu yıl içinde bile yedi okur anketinde birinciliği kazandı. Bunlar arasında Alman otomobil dergilerinin en büyükleri yer alıyor. Yine de en ufak bir gevşeme söz konusu değil. Pazarlama müdürü, “Her yıl yeni bir heyecanla, ünvanlarımızı koruyup koruyamayacağımızı merak ediyoruz,” diyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “Başarıda herkesin payı olduğundan, sonuçta bu, bütün LIQUI MOLY ekibine verilen bir ödül.”

Alınan sonuçlar LIQUI MOLY açısından büyük önem taşıyor, çünkü oy verenler, otomobil ve SUV araçlardan iyi anlayan ve kendilerini bu alanla özdeşleştirmiş kişiler. Pazarlama sorumlusu, sözlerini, “Profi Werkstatt uzmanlık dergisinin okurları, oy verdikleri ürünlerle her günkü çalışmalarında uğraşan profesyoneller. O yüzden bu ödül bizim için çok önemli,” diye tamamlıyor.

Üstelik SUV araç pazarı son derece rekabetçi bir pazar. Burada çoğunlukla talepten çok arz belirleyici oluyor. Elemede, 22 kategoride 200’den fazla marka yer aldı. Oylamaya toplamda 20.000 yakın kişi katıldı. Bu çeşitlilik, markaların satın alma kararı üzerindeki etkisinin altını çiziyor. Peter Baumann: “Markaların yönlendirici bir rolü var, ürün seçiminde duygusal bir artı değer sunuyor ve güven yaratıyor.”