LIQUI MOLY, özel pazarlarda büyümek istiyor

LIQUI MOLY’de uluslararası deniz, tarım, SUV araçları ve iş makineleri alanlarından sorumlu yeni bir isim: Carlos Travé. Travé, bu dört alandaki ihracatı güçlendirecek. LIQUI MOLY Genel Müdürü Ernst Prost, “Bu alanlarda muazzam bir potansiyelimiz olduğunu düşünüyoruz,” diyor.

Carlos Travé, LIQUI MOLY’de beyaz bir sayfa açacak. Travé şirkete 2014 yılında girdi ve motosiklet ürünlerinin ürün yelpazesini ve dağıtımını yeniden yapılandırdı. Asıl kökeni otomotiv alanında olan LIQUI MOLY o zamandan beri, motosiklet alanında da kendini iyice kabul ettirdi. Carlos Travé yönetiminde, bu pazardaki ciro üç kattan fazla artış kaydetti.

Artık denizcilik, tarım, SUV araçları ve iş makinelerine yönelik ürünlerde de bu deneyimini konuşturacak. Carlos Travé daha önceki iş yaşamında da gemi motorlarıyla ilgilenmiş, madencilik ve iş makineleri segmentlerinde de faaliyet göstermişti. Ernst Prost, “Uzman birinin bu iş alanlarını hedefe yönelik olarak geliştirmesinin daha anlamlı olduğunu gördük,” diyor. Carlos Travé bu dört yeni alanı, motosiklet segmentine yönelik sorumluluğuna ek olarak üstlendi. Carlos Travé, “Şu anda bu alanlardaki dağıtım ve personel yapılandırma çalışmaları iyi bir seviyede,” açıklamasını yapıyor. “Şimdi artık, başka alanlardaki düzeyi de yukarı taşımak istiyoruz.”

Motosiklet segmentinde olduğu gibi bunlarda da LIQUI MOLY’nin otomobil alanında sahip olduğu, 60 yılı aşkın deneyim, diğer alanlara aktarılacak. Carlos Travé: “Denizcilik alanında ürünlerimizle zaten varlık göstermekteyiz ve ilk planda dağıtımı uluslararası ölçeğe genişletmek istiyoruz. İş makineleri, SUV araçlar ve tarım alanındaysa öncelikle katkı maddelerimizi, birer kimyasal araç ve problem çözücü olarak profesyonellere sunmak istiyoruz.”