Hankook Lastikleri, Renault grubunun kurumsal sosyal sorumluluk ödülünü kazandı

Hankook Lastikleri, Renault grubu tarafından sürdürülebilir satın alma alanında en yüksek değerlendirmeyle kurumsal sosyal sorumluluk ödülüne layık görüldü. Lastik üreticisi global otomobil markaları ile partnerlikler kurma stratejisine üst üzey teknoloji ve sürekli yenilik gibi etkenlere ağırlık vererek devam etmekte.

Premium lastik üreticisi Hankook, global otomobil markası Renault grubunun tedarikçi ödülleri çerçevesinde kurumsal sosyal sorumluluk ödülünü aldı.

Renault grubu tedarikçi ödülü (Supplier Award) ile dünya çapındaki partnerlerini her yıl olağanüstü katkıları için ödüllendiriyor. Bu yıl on iki şirkete en iyi servis, tasarım, yenilikçilik, sürdürülebilir satın alma ve kalite olmak üzere toplam beş kategoride ödül verildi.

Hankook Lastikleri, sürdürülebilir satın alma kategorisinde ödüle layık görüldü. Bu kategoride şirketin sosyal sorumluluğu ile bağlantılı çevre, sağlık , güvenlik, insan hakları ve etik yönetimi ve ayrıca iklim değişimi gibi alanlara ayrılmış çok sayıda faktörler göz önünde bulunduruldu. Hankook, sosyal katkısı ile en yüksek puanı alarak en yüksek tedarikçi olarak aday gösterildi ve sürdürülebilirlik yönetiminde dünya çapındaki angajmanı sayesinde ödüllendirildi.

Orijinal ekipman bölümü yöneticisi Hyun Jun Cho ödül ile ilgili olarak; “Hankook Lastikleri, global otomobil üreticileri ile stratejik ortaklıklar kurmaya devam ederken üst düzey teknoloji ve sürekli yenilik gibi faktörlere ağırlık vermektedir” dedi ve ekledi: “Sürdürülebilirlik odaklı bir şirket olarak, çevre ve sosyal sorunların çözümü konusundaki etkinliğimizi sürekli olarak ilerleteceğiz.”

Hankook Lastikleri, Renault grubu ile partnerliğinin yanı sıra şu anda 45 global araç markasının yaklaşık 310 modeline orijinal ekipman lastik tedarik etmektedir. Lastik üreticisi orijinal ekipman olarak, Audi TT RS, RS4 ve RS5, BMW’nin 1, 3, 5 ve 7 serisini, Ford Mustang, Mercedes-Benz C- ve E Sınıfı, Audi Q7 ve SQ7, BMW X5 ve yeni X3 ile birlikte Mercedes-Benz GLK gibi premium SUV’ları Hankook lastikleri ile donatmaktadır. Renault, Toyota ve Volkswagen grubu gibi dünya çapındaki yüksek hacimli satıcılar ve Porsche gibi lüks segment markalar da Hankook’un iş ortakları arasındadır.