Graf von Faber-Castell, Bentley için 100. yılına özel seri yaptı

Graf von Faber-Castell, Bentley’nin 100. yıldönümüne özel hazırladığı ve sınırlı sayıda ürettiği özel serisini satışa sunuyor.

Zarafete ve el işçiliğine sahip eşsiz tasarımlı ürünleri ile ön plana çıkan Graf von Faber-Castell, Bentley’in 100. Yılında mükemmel bir seriyle kalem tutkunlarıyla buluşuyor. Ustalık ve performans denince akla gelen İngiliz lüks araba üreticisi Bentley Motors, 10 Temmuz 2019’da yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyor. Graf von Faber-Castell bu özel gün için Bentley ustalığından ve yüzyıldan ilham alarak hazırladığı “Limited Edition Centenary” (Asırlık Sınırlı Sürüm) özel serisini gururla sunuyor.

Zarif ustalık, olağanüstü güç

Kurucu ve yarış sevdalısı Walter Owen’ın (W.O.) “hızlı, iyi, hatta sınıfının en iyisi bir araba üretmek” amacı ile Bentley’i tasarladı. Spor araba ve limuzinlere yoğun ilgi gösteren herkese ilham veren Bentley, yıldönümü kutlaması için her biri yalnızca 100 adet üretilen iki farklı özel sürümü satışa sunuyor; W.O. Bentley tarafından tasarlanan son arabayı anımsatan “Mulsanne W.O. Edition by Mulliner” ve Bentley’nin klasik motor yarışı tarihi ile meşhur ödüllü No. 9 Blower’dan ilham alan “Continental GT Number 9 Edition by Mulliner.

Bu özel seriler yalnızca modern bir tasarıma sahip olmakla kalmayarak ilham aldıkları orijinal arabalardan özgün parçalar da taşıyor. Her birinde örnek alınan tarihi modelin orijinal bir parçası bulunuyor. 2019’da üretilen her Bentley arabaları bu kutlamanın bir parçası kılan, eşsiz Centenary Gold arması, karakteristik koltuk işlemesi, benzersiz basamak sacı ve diğer özel ayrıntılar dahil olmak üzere özel bir “Centenary Specification” paketine sahip olacak.

Graf von Faber-Castell “Limited Edition Centenary” ile kutlamayı eşsizleştiriyor

Centenary Specification arabalarında yer alan zarif altın detaylar, Bentley’nin 100. yıldönümünü kutlamak üzere Graf von Faber-Castell tarafından yaratılan koleksiyona da ilham kaynağı oluyor. “Limited Edition Centenary” 2018’de Stein, Bavaria ve Crewe, Cheshire merkezli iki ünlü lüks markanın iş birliğiyle satışa sunulacak ikinci tükenmez kalem serisini oluşturuyor.

Özel yazım gereçleri ve aksesuarları üreticisi Faber-Castell ailesi gurur duyduğu 250 yılın üzerindeki şirket tarihiyle, hiç eskimeyen bir şıklığa ve eşi benzeri görülmemiş dinamikliğe sahip üçlü ürünle Bentley’nin “100 Extraordinary Years” kutlamasına saygısını özel serisiyle gösteriyor. Dolma kalem, roller kalem ve tükenmez kalemleriyle “Limited Edition Centenary” serisi geçmişteki zarif spor arabaları anımsatan sofistike siyah renkte sunulacak. Dolma kalemin tüm metal parçaları, gövdesi ve ucu antrasit rengi titanyum PVD kaplamaya sahip.

İnce metal gövdenin üzerinde yer alan ve markanın imzası haline gelen elmas deseni, karakteristik yiv ve altın yıldönümü halkalarıyla bezeli kapaktaki Bentley’ye özel “B” harfi gibi Bentley unsurları bu yazım gereçlerinin tasarımında yer alıyor. Graf von Faber-Castell’in simgesi olan sade ve modern tasarımın yanı sıra birinci sınıf ustalık, bu özel sürüm yazım gereçlerini de özellikle benzersiz kılıyor ve zarif tasarımın değerini bilen herkes için özel bir hediye haline getiriyor.

“Limited Edition Centenary” serisi, dolma kalem (M, F, EF, B), roller kalem ve tükenmez kalem olmak üzere tüketicilere üç farklı seçenek sunuyor.. Tüm dünyada 490 ila 590 Avro fiyatıyla ön siparişleri alınmaya başlandı. Bu yılın Eylül ayında “Graf von Faber-Castell for Bentley” koleksiyonu sıra dışı ek yazım gereçleri serileriyle de büyüyecek.

Graf von Faber-Castell for Bentley: “Limited Edition Centenary”