Geniş bant oksijen sensörleri ile NTK araç elektroniği ürün gamı kapsama oranı önemli ölçüde arttı

Ateşleme parçaları ve araç elektroniğinde OEM ve Aftermarket için sunduğu geniş ürün gamı ile lider konumda olan NGK SPARK PLUG, NTK markası altında sunduğu araç elektroniği ürün yelpazesine geniş bant oksijen sensörlerini ilave ederek gücüne güç kattı. Çift hücre ile çalışan bu sensörlerde bir hücre ölçüm, diğeri de referans hücre görevini üstleniyor.

NTK Araç Elektroniği ürün gamına 20 adet parça numarası ile katılan geniş bant oksijen sensörleri, Avrupa araç parkı ihtiyacının yüzde 22’den fazlasını karşılamakta olup Avrupa araç parkının yüzde 78’ini kapsamaktadır ve bu da 50 milyondan fazla araca karşılık gelmektedir. Türkiye araç parkına bakıldığında, bu kapsama oranı yüzde 83’tür.

Yeni sensörlerin ürün gamına girişi ile özellikle dizel araçlara yönelik önemli bir aşama kaydedildi ve yaklaşık 40 milyon dizel araç kapsanır hale geldi. Geniş bantlı oksijen sensörü ürün grubunun potansiyeline vurgu yapmak isteyen NGK SPARK PLUG Europe Güney Doğu Avrupa Satış ve Pazarlama Müdürü Ümit Şahin, “Ülkemiz araç parkındaki dizel otomobil payının oldukça yüksek olduğu göz önüne alındığında, geniş bant oksijen sensörlerinin ürün gamımıza dahil olması sayesinde dizel araç kapsama oranımız büyük bir artış gösterdi. Türkiye araç parkındaki yüzde 83’lük kapsama oranı sayesinde distribütörlerimizle birlikte tek bir noktadan tedarik yönünden büyük bir fırsata sahibiz” diye belirtti.