Yeni Audi A6 için üretilen yağ filtre modülü

CIR Group'un Otomotiv bileşen şirketi Sogefi, Cenevre Otomobil fuarı sırasında lansmanı yapılan ve yollara çıkan Audi A6’nın yeni nesil yağ filtresi modülünü tasarlamıştır.

Bu yüksek performanslı motorun, efektif bir yağ filtresini hak ettiğini dϋşϋnen Sogefi, son derece yüksek sıcaklıklara, zor çalışma koşullarına dayanabilmesi ve aşırı sağlamlık elde etmek için tasarımı optimize etti. Tam plastik gövde ile, motor performansı ve dayanıklılık sağlayarak geliştirilmiş yakıt ekonomisine katkıda bulunan tasarım alüminyum modüllere kıyasla hafiftir. Filtrasyonda yeni bir takviyeli sentetik katmanın kullanımı, yüksek kapasiteli spor motorlar tarafından üretilen sıcaklık ve titreşim gibi tüm aşırı koşullarda mekanik sertliğin yanı sıra verimlilik için en iyi sonuçları sunar.

Modülϋn mimarisi, turbo yağ besleme konnektörü ve temiz bakım için otomatik tahliye vanası gibi sistem işlevlerini bütünleştirmeye yardımcı olur.

Ayrıca, geri dönüşüm kabiliyeti iyileştirilmiştir çünkü sadece filtre elemanının servis sırasında değiştirilmesi yeterli olmaktadır. Bu filtre elemanı, ϋretim mucizesi sentetik katman kullanılarak, aşırı yağ akış hızlarına direnmek için tasarlanmıştır ve çok düşük sıcaklıklarda yağ akışını düşürmek için optimize edilmiştir. Uzun ömürlü güvenilirlik ve performans sunarken aynı zamanda biyo yakıtlar için kimyasal direnç sunar.

Audi Q7 ve A8, Porsche Panamera ve Cayenne ve VW Touareg’in güçlϋ ve prestijli motorlari V6, V8 TFSI ve V8 TDI için Sogefi ilk tercihi olmaya devam etmektedir ; bunların yanısıra lϋks segmentte yeni Bentley Bentayga SUV’un 6 litrelik V12 silindirli motorunda da montajda tercih edilmiştir.

Bu uygulamalar, Sogefi’nin filtrasyonda üstün bilgi birikimini, sağlam ve yüksek performanslı filtre modüllerini, elemanlarını geliştirme ve üretme yeteneğini doğrulamaktadır.

Bağımsız Yenileme Pazarı için ϋretilen Sogefi filtreler OE ikameleri ile aynıdır ve tanınmış markalarımız referans numaraları ile sipariş edebilirsiniz: Purflux L1048, FRAM  CH12129ECO, Tecnocar OP1035 ve CoopersFiaam FA6784ECO.

Üretimi ile 5.000 Alman uygulamasına ulaşan Sogefi, Alman otomobil aplikasyonlarindaki artan ϋrϋn gamı ile, Avrupa müşterilerine güçlü bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

1980 yılında kurulan ve Star segmentinde Milan Borsası’nda yer alan Sogefi (CIR group), filtrasyon, süspansiyonlar ve hava ve soğutma sistemleri olmak üzere üç iş alanında yenilikçi ürünlerle Otomotiv bileşenleri sektöründe dünya lideridir. 2017 yılında Sogefi 1,7 milyar € gelir elde ettiğini yayınladı. Şirket dünya çapında çoğu araç üreticisine partnerlik ve tedarik yapmaktadır, 41 üretim tesisi, 4 Araştırma ve 10 Geliştirme Merkezi bulunan 23 ülkede faaliyet göstermektedir. 6,900 kişiyi istihdam eden Sogefi, sürdürülebilirliği taahhüt eder ve tüm tedarik zinciri boyunca sosyal sorumluluk ilkelerini teşvik eder (www.sogefigroup.com).