Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı (IAEC) başladı

Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı (IAEC) "Gelecekte Hareketlilik" temasıyla açıldı. Swissotel'de düzenlenen konferansa yurt dışından da çok sayıda sektör temsilcisi katılıyor.  

OİB’nin desteği, OSD, OTEP,TAYSAD ortaklığı ve SAE işbirliği ile 2-3 Kasım 2017 tarihlerinde ikincisi düzenlenen ‟Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı – IAEC”, otomotiv sanayinin mühendislik konularında atılması gereken adımları, mühendisliğin otomotiv sanayindeki mevcut dinamiklerini ve uluslararası alanda uzmanların görüşlerini teknik bir perspektif ile katılımcılarla paylaşmayı amaçlıyor.

IAEC algı yönetimi, bilgi paylaşımı ve otomotivdeki mühendislik faaliyetlerine yön verecek çerçevede planlanıyor. Bu yıl “Gelecekte Hareketlilik” teması çerçevesinde, “Otonom Araçlar”, “Elektromobilite”, “Bağlılık (Connectivity)”, “Akıllı Şehirler”, “Üniversite-Sanayi İşbirliği” ve “Mühendislik Eğitimi” konularının değerlendirileceği konferansın organizasyonu kapsamında oluşturulan Danışma Kurulu, Yürütme Kurulu, Düzenleme Kurulu ve Sekreterya, Kasım 2016 tarihinden bu yana çalışmalarını sürdürmektedir. American Society of Automotive Engineers – SAE International, konferansın seçilmiş konularında uluslararası uzman konuşmacılar ile konferansı destekliyor.