Semak Makina bayilerini ağırladı

1949 yılında temelleri atılan tarım, orman ve bahçe makineleri sektörünün lider markası SEMAK Makina, 70. Yılını kutlamak üzere distribütörü olduğu markaların temsilcileri ve 81 ilden bayileri ile Antalya’da bir araya geldi. 28 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında Antalya Rixos Sungate Otel’de yapılan toplantıda 400’den fazla misafir bir aradaydı.

70’ten 100’e Geleceğe, Değişime temalı toplantının ilk gününde bayiler; SEMAK Makina’nın
distribütörü olduğu Oleo-Mac, Oregon, Felco, Campagnola, Wolf Garten ve daha birçok
markanın mevcut ve yeni ürünleri ile demo çalışmaları yapma imkanı buldu. Bayi toplantısının ikinci gününde ise SEMAK Makina Yönetim Kurulu bayilerle bir araya geldi. Açılışı 70 yıllık köklü kuruluşun 4. Nesil yöneticisi SEMAK MAKİNA Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Tolga Keleş yaptı.

Tolga Keleş konuşmasında; SEMAK Makina’nın kuruluşundan, kilometre taşlarından bahsederek güçlü kadrosu ile bugünlere geldiği noktayı anlattı. Toplantının ilk bölümünde söz alan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Selim Keleş, geçmişten günümüze markalar ve gelecek ürün stratejilerini misafirlere aktarırken, SEMAK Makina Yönetim Kurulu Başkanı Sayın SüleymanKeleş konuşmasında; geleceğin SEMAK Makina için ne ifade ettiği, sektör değerlendirmesi,yatırımlar, Dünya ve Türkiye ekonomisinden bahsederek gelecek hedefleri ile vizyonunu paylaştı. SEMAK Makina ailesine geçtiğimiz yıl katılan Genel Müdür Sayın Reyhan Uğurlu Yücel ise SEMAK Makina’nın yapılanma süreci, gelişimi ile 2020 ve gelecek yıllarda planlanan proje ve hedeflerini bayilerle paylaştı.

Toplantının sonunda SEMAK Makina’nın distribütörü olduğu kendi alanında dünyanın lider
firmaları EMAK ve FELCO sunumları gerçekleşti. Sunum sonrası Oleo-Mac, Efco, Bertolini gibi birçok markayı çatısı altında toplayan EMAK Grubu 47 yıllık, Felco ise 22 yıllık iş ortaklıklarını SEMAK Makina’ya ödül takdim ederek kutladı. Toplantı bitiminde SEMAK Makina çalışanları, bayiler ve misafirler hatıra fotoğrafı çekildi.

Toplantı akşamında ise SEMAK Makina çalışanları, bayileri ve misafirlerin katıldığı akşam
yemeği düzenlendi. 27 Şubat’ta İdlib’te kahraman Mehmetçikleri hedef alan ve tüm ülkeyi yasa boğan üzücü saldırı sonrasında planlanan Gala gecesi ve eğlence organizasyonlarının tamamı iptal edildi. Basiretli tüccarlığın gerekliliği ile örf/adetlere, milli ve manevi değerlere uygun olarak sadece ticari toplantıya devam edilmiştir.