Seger Korna, Automechanika Dubai Fuarı’na katıldı

Korna tasarımı, üretimi ve satışında Türkiye lideri olan Seger, Dubai’de düzenlenen Automechanika Dubai 2018 Fuarı’na katıldı.

 

Hem üretimde hem de korna ticaretinde dünya çapında varlık gösteren yüzde 100 yerli sermayeli Seger Korna, Orta Doğu’daki en büyük uluslararası otomotiv satış sonrası ticaret fuarı olan Automechanika Dubai 2018 Fuarı’na yeni ürünleri ile katıldı. Seger fuarda 6.hall D18 nolu stantta Türkiye Milli Katılımı altında yer aldı.

Seger Satış ve Pazarlama Müdürü Cüneyt Coşkun, fuarın en yeni ürünler ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmek, yeni tedarikçiler bulmak ve ürün alternatiflerini karşılaştırmak için oldukça iyi bir platform olduğunu belirterek, “ Automechanika Dubai, Suudi Arabistan ve İran gibi oldukça önemli otomotiv pazarlarını bir araya getiriyor. Otomotiv yedek parça, aksesuar ,bakım ve onarım, , elektronik donanım ve sistemler, yönetim ve dijital çözümler konularında Ortadoğu otomotiv endüstrisinde lider bir fuar olarak öne çıkıyor. Seger olarak bu yıl Automechanika Dubai’de yeni kornalarımız olan Mehter ve Nostalji’yi tanıtma fırsatı bulduk. Aynı zamanda mevcut ürünlerimizi de tanıttık. Hedefimiz Güney Amerika’dan Rusya’ya, Ortadoğu’dan Uzakdoğu’ya kadar OEM ve yenileme pazarında söz sahibi olan global bir marka olmak. Bu nedenle Automechanika gibi dünya çapında otomotiv sektörünün temsilcilerinin yer aldığı tüm fuarlarda yer almaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Ortadoğu’dan Mehter ve Nostalji Kornalarına büyük ilgi

Automechanika Dubai 2018’de Seger’in yeni kornaları olan Mehter ve Nostalji büyük ilgi gördü. Ziyaretçiler, Osmanlı mehter takımının çaldığı 8 farklı marş melodisini içeren Mehter Kornası ile yine içerisinde 8 adet geçmişten günümüze gelen Türk Pop / Folk müziği melodilerini içeren Nostalji Kornası hakkında merak ettikleri tüm sorulara yanıt buldu.

Automechanika Dubai 2018 Fuarı Orta Doğu, Afrika, Asya ve önemli BDT ülkelerine ulaşılması zor olan pazarlar için, merkezi ticaret bağlantısı olarak da büyük önem taşıyor. 1 – 3 Mayıs 2018 tarihleri arasında bu yıl 16.cısı düzenlenen üç günlük fuarda 61 ülkeden 2000’e yakın katılımcı yer aldı. Automechanika Dubai 2017, 57 ülkeden 1.955 katılımcı ve 136 ülkeden 30.322 ticari ziyaretçiyi ağırlamıştı.