Sachs Ticari Araç Amortisörleri Plastik Koruma Kitleriyle Daha da Dayanıklı

ZF Aftermarket, ticari araçlar için plastik kaplamalı kitlerini piyasaya sürüyor

Sachs amortisörleri ile ticari araçlar güvenilir ve ekonomik bir şekilde çalışır. Alman kalite ve dayanıklılık anlayışıyla üretim gerçekleştiren ZF Aftermarket, ürettiği orijinal ekipmanlara ek olarak satış sonrası için plastik koruyucu kitleri Sachs ticari araç amortisörleri için sunarak amortisörlerin hizmet ömrünü daha da artırıyor.

Nakliye güvenliği, özellikle hassas yük taşıyan ticari araç operatörleri için en önemli önceliktir. Güvenlikle ilgili bir yedek parça olarak amortisör, yay ile birlikte tekerlek süspansiyonu ve şasi arasındaki bağlantıyı oluşturur. Şasi yayının titreşimlerini azaltır, yavaşlatır ve optimum yol teması sağlar. Sachs ticari araç amortisörleri, maksimum taşıma güvenliği sunarken, optimum sürüş konforu sağlar.

ZF Aftermarket, artık otomotiv satış sonrası parça yenileme pazarı için plastik kaplama kitlerini ticari araç amortisörleri için sunuyor. Plastik koruyucu tasarım, metal koruyuculara göre aşağıdaki avantajlara sahiptir:

Kapakta metal yerine plastik kullanılması aynı zamanda her bir amortisörün ağırlığını da azaltır ve bu da sonuçta önemli olan ağırlık azaltma görevine katkıda bulunur.

Plastik kapaklı amortisörlerin montajı, metal kapaklı amortisörlerde olduğu gibi yapılır. Bu nedenle, amortisör montajı parçalarının (pimli bağlantılar / amortisör yatakları) doğru şekilde düzenlenmesine dikkat edilmelidir. Ayrıca, amortisör bağlantıları, direksiyon ve kauçuktan metale parçalar her muayenede kontrol edilmelidir. Segman bağlantılarının tespit cıvatalarının hafifçe greslenmesi tavsiye edilir. Bununla birlikte, kauçuk ve metal parçalar grese karşı korunmalıdır.

Ticari araç amortisörleri düzenli kontrol edilmeli ve gerekirse en geç 250.000 km’de bir değiştirilmelidir. Çevresindeki parçaların da profesyonel bir kontrole tabi tutulması önerilir. Bu şekilde, amortisörlerin çevresindeki arızalı bir parça, zamanında tespit edilebilir ve maliyet yaratan ve araçların faaliyetini durduran uzun tamir süreleri önlenebilir.