ROTA, güçlü ürünler ile Automechanika’da fark yarattı

NSK Group, ROTA markası ile katıldığı Automechanika İstanbul fuarında birçok yeniliğe ev sahipliği yaptı. Fuarda ilk kez görücüye çıkan iki yeni ürün kataloğu ve güçlendirilmiş ürün ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Bu yıl 5-8 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşen dünyanın en büyük 3. otomotiv endüstrisi fuarı olan Automechanika İstanbul, 38 farklı ülkeden 1.352 katılımcı firmayı 120 ülkeden 45.979 ziyaretçi ile buluşturdu. Fuarda tüm satış ekibi ile tam kadro olarak yer alan ROTA; stadında ticari araçlar, zirai traktörler, iş makinaları ve özel araçlar için ürettiği komple rot, rotbaşı, rotil, rot mili, V çeki kol, bugi çeki kolu ve tamir takımı ürünlerini sergiledi.

Güçlendirilmiş V çeki Kolu
ROTA fuarda %60 daha fazla ürün ömrüne sahip güçlendirilmiş V çeki kolunun lansmanını yaptı. Şantiye gibi zor koşullarda kullanılan araçların v çeki kolunda kısa sürede kauçuk deformasyonu oluşması üzerine geliştirilen güçlendirilmiş ürün Mercedes’in Actros, Axor, Atego, Antos, Arocs modellerinde kullanılmaktadır. Güçlendirilmiş ürün, özellikle zor şartlarda çalışan araçlara yönelik parça kullanan ustalar ve basın mensupları tarafından yoğun ilgi gördü.

İki yeni ürün kataloğu
ROTA 200’den fazla yeni ürün eklediği ticari araçlar kataloğunun 14. revizyonunu da ilk kez fuarda iş ortakları ile paylaştı. PDF olarak yayınlanan ticari araçlar kataloğu 41 ticari araç markası için 7200’den fazla OEM referans içermektedir. Ayrıca Yurtiçi Özel Zirai Traktörler ürün kataloğu baskı ve PDF olarak ilk kez fuarda ziyaretçiler ile paylaşıldı.

edf

Özel etiket uygulaması
ROTA, fuarda geliştirdiği patentli ve güçlendirilmiş ürünlerde özel etiket uygulamasına geçtiğini duyurdu. Özel etiket uygulaması segman kilidi, teflon yataklama ve c tipi adaptör kullanılan ürünler ile birlikte güçlendirilmiş olarak iş ortaklarına sunduğu ürünleri kapsıyor olacak. Ürünler üzerindeki özel uygulamalara dikkat çekmek isteyen ROTA, etiket uygulamasına Mayıs 2018 itibari ile başlıyor olacak. Ayrıca ürünü kullananlar etiket üzerindeki QR kod ile üründe yapılan geliştirmeye ilişkin dokümana erişilebiliyor.

Fabrikalarda çalışanlar da fuarda
NSK Group uzun yıllardır sürdürdüğü fabrikalarda çalışanların fuarları ziyaret etmesi geleneğini bu yılda devam ettirdi. Organize edilen araçlar ile Bursa Karacabey’deki fabrikalarda çalışan yaklaşık 40 kişi fuarı ziyaret etti.