NGK Spark Plug ateşleme parçaları ürün grubundaki büyümeyle 2,2 milyon adede varan yeni değiştirme seçeneği sunuyor

Dünyanın önde gelen ateşleme ve sensör uzmanı NGK SPARK PLUG Aftermarket müşterilerine otomotiv ateşleme bujileri ve kızdırma bujileri ürün listesine, Avrupa’da 2,2 milyon ilave araç üzerinde değiştirme yapma imkânı veren, birçok önemli yeni referanslar ilave ediyor.

İki-aşamalı girişteki her parça, üstün NGK SPARK PLUG kalitesini ve performansını sağlamaktadır. Yüksek kalitede üç seramik kızdırma bujisi Ağustos ayında ve bunun yanında ilave bir seramik kızdırma bujisi ve üç, kıymetli metal ateşleme bujisi Eylül ayında piyasaya sunulmuştur. Bunların her birini şirket aynı zamanda otomobil imalatçılarına Orijinal Ekipman olarak da sağlamaktadır.

Dört yeni kızdırma bujisi tipleri – CZ167 (Sarı kutu ve D-Power ambalajında piyasaya sunulmuştur), CZ271 ve CZ24 – geniş bir yelpazede, trafikte bulunan 1,7 milyon araca karşılık gelen, 181 dizel uygulamasına uymaktadır. Tek olarak CZ167 kodlu parça içinde yüksek hacimli birçok Renault, Nissan ve Opel/Vauxhall modellerinin yer aldığı 900,000 araca karşılık gelen 145 uygulamayı kapsamaktadır. CZ274 kızdırma bujisi Accord 2.2, Civic 1.6 ve 2.2, CR-V ve HR-V uygulamaları gibi geniş, hızla büyüyen 800,000 araç parklık yaygın kullanılan Honda araçları için tasarlamıştır. İlave olarak CZ271 çok sayıda Mitsubishi L200 motorunu kapsamakta ve bunun yanında kapsam aralığına ilave Renault, Opel ve Vauxhall opsiyonlarnı da getirmektedir. NGK SPARK PLUG tarafından mükemmel kaliteyle yapılan her bujiyle, ileri seramik teknoloji, en zor koşullarda dahi, daha iyi ve daha hızlı kızdırma performansı sağlamaktadır.

Şirketin üç Orijinal Ekipman ateşleme bujisi lansmanı sayesinde, distribütörler ve servisler güvenilir ateşleme ve aşınmaya karşı yüksek direnç sağlayan iridyum ve platin yenileme bujilerini Avrupa yollarındaki ilave 400,000 benzin motorlu otomobilde;  kullanma imkânına sahip olacaklardır. Yeni bujilerin tümü Lazer-İridyum ve Lazer-Platinium kutudaki ürün grubunun parçasıdır. IZF5R7G referans numaralı buji, Astra ve Corsa 1.4 ECOTEC’in yer aldığı son önemli Opel/Vauxhall uygulamalarını kapsamakta, bunun yanında DILKAR7E9HS Nissan Juke ve Qashqai ile beraber Renault Megane Phase IV gibi önemli miktarda yaygın Renault ve Nissan modellerine uygulanmaktadır. Ateşleme bujisi IFR7N10, Aston Martin V8 Vantage motorları için yapılmıştır ve bu gelişme, NGK SPARK PLUG’ı bu spor otomobil uygulamaları için piyasaya giren ilk marka yapmaktadır.

NGK SPARK PLUG AVRUPA’daki EMEA Aftermarket Pazarlama Direktörü Frank Massia: “Ateşleme ve kızdırma bujileri otomobil araç parkımızın kapsamını bu yeni ürünlerin girmesiyle daha da genişletmekten son derece memnunuz. Aftermarket müşterilerimiz için satış potansiyeli, yeni bujilerle anında kapsanan ilave otomobil parkının gelecek iki yıl içinde %6 genişlemesi belirlendiğinden,  büyümeye de devam edecektir” diyerek teyit etmektedir.

Kapsama aralığındaki en son genişlemeleri dahil ederek, NGK SARK PLUG’ın pazarı yönlendiren lansmanları 260 kızdırma bujisi ve 1500 ateşleme bujisi parça numarasını aşacak şekilde genişlemiştir. Frank Massia ayrıca “Ağustos lansmanları TecDoc web kataloğu üzerinde Eylül ortasından itibaren kullanılabilmektedir”ve “Eylül tanıtımları ise Kasım ortasından itibaren listelenecektir” diyerek açıklamalaına devam etmiştir.

Yüksek performanslı ateşleme ve kızdırma bujilerine ilave olarak, şirketin NGK ateşleme parçaları portföyü içinde bobinler ve kablolar da yer almaktadır.