NGK buji ve kızdırma bujisi ile aftermarket pazarında büyük bir satış potansiyeli sunuyor

Dünyanın önde gelen ateşleme parçaları ve sensör üreticisi NGK SPARK PLUG, içinde pazara yeni sunulmuş pek çok referans dahil, 4.4 milyon ilave araç gibi etkileyici bir araba parkını kapsayan 20 yeni ateşleme bujisi ve kızdırma bujisinin duyurusunu yaptı. Bu ilave araç parkı kapsamasıyla üç yıl içinde en az yüzde 50 büyüme bekleniyor. Ürün yelpazesindeki genişlemeler Aftermarket pazarındaki bayi, toptancı ve atölyelere önemli satış imkanları sunuyor.

30 Avrupa ülkesinde hemen piyasaya sunulacak yeni 15 ateşleme ve kızdırma bujisiyle beraber 19 büyük otomobil üreticisinin çok tercih edilen 180’in üzerinde 4-çekişli araç modellerini kapsayacak. Gelen ilave ürünlerin arasında NGK SPARK PLUG EUROPE‘un otomotiv Aftermarket pazarına ilk kez süreceği dokuz yeni referans da bulunmakta. Bu yeni referansların hemen hemen tamamı NGK SPARK PLUG tarafından orijinal donanım olarak halihazırda tedarik edilmekte ve bunun anlamı Aftermarket müşterilerinin, şirketin gelişmiş orijinal donanım ateşleme teknolojilerinden artık daha da fazla yararlanabileceğidir.

Pazara yeni sunulan 15 ateşleme bujisi, Avrupa’da en çok tutulan 70’den fazla benzin motorlu uygulamalara uyacak şekilde tasarlandı ve bunların içinde iki adedi özellikle ağır işlerde çalışan araçlar için geliştirildi. Orijinal donanım olarak NGK SPARK PLUG tarafından tedarik edilen her parçayla beraber bujiler, mükemmel bir kalite ve ateşleme performansı da getirmektedir. Referansların tümü olağanüstü verim ve aşınma direnci sağlayan ve içinde 13 Lazer İridyum ve iki Lazer Platin’in da bulunduğu çok kıymetli metal tiplerdir. Yeni referans ürünler arasında SILKR6C10E Hyundai/Kia CVVT uygulamaları gibi büyük araç parkını kapsamakta ve birçok çok yaygın Ford uygulamasında kullanılan ILZNAR8A7G, meşhur 1,5 litre EcoBoost motor parkının ihtiyacını karşılamaktadır.

NGK SPARK PLUG EUROPE tarafından sunulan beş yeni kızdırma bujisi altı büyük araç üreticisinin hızla büyüyen 109 dizel motor uygulamasına uymaktadır. Şirketin “Sarı Kutu” ürün grubu içinden sunulan üç referansı ve D-Power ürünleri içinden sunulan iki kızdırma bujisini de kapsayan her bir ürün, pazar lideri NGK SPARK PLUG EUROPE kalitesini de beraberinde getirmektedir. Kızdırma bujilerinin üçü aynı zamanda en uygun güvenirlik ve performans sunan NGK SPARK PLUG orijinal ekipman ürünüdür. Piyasaya yeni sunulan ürünlerin dördü metal tiptir ve bunun yanında Y1045AS ürünü Ford’un, LCV, hafif araç uygulamaları parkının büyük bir kısmını kapsamaktadır.

Dikkat çekici husus, her iki buji ürün yelpazesindeki genişlemelerin yedek parça distribütörleri ve atölyeler için büyük ve hızla genişleyen satış fırsatları sunmasıdır. Şirketin ateşleme ve kızdırma bujisi ürün grubunda 2018 yılındaki yeni ürünleriyle hemen kapsanan Avrupa’daki 4,4 milyon ilave aracın yaklaşık bir milyonu benzin motorlu ve 3,4 milyonu dizelli arabalardır. Üç yıl içinde bu rakamların her ikisi de, bu yaygın kullanılan uygulamaların Aftermarket’te de sunulmasıyla önemli ölçüde büyüyecektir.  2021 yılına kadar, 1,6 milyon benzin motorlu araba yeni ateşleme bujisi referans ürünlerince (bu 2018 üzerinden yüzde 75 artıştır) ve 5,2 milyon dizel araç yeni piyasaya verilen ürünlerle kapsanacaktır  (2018 üzerinden yüzde 50 artıştır)*.

NGK SPARK PLUG EUROPE’da Aftermarket’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) olarak yeni atanan Davir Loy bunu “Yeni 20 ateşleme ve kızdırma bujisi, Aftermarket için muhteşem bir fırsat yaratacaktır.  Distribütörler ve atölyeler anahtar konumdaki referanslar için ellerinin altında daha önce Aftermarket’te hiç yer almamış muhteşem kalitede bujilere sahip olabileceklerdir. Ayrıca en önemli ve hızla genişleyen uygulamaları karşılayacak parçalara öncelik verdik; böylece Avrupa’da 2011’e kadar ilave 6,8 milyon aracı kapsayacağız. Sadece bu birkaç bujiyi portföyünüze ilave etmek size çok büyük miktarda ilave iş imkânı sağlayabilecektir ” diyerek teyit etmiştir.

Yeni ateşleme ve kızdırma bujilerinin tümü TecDoc elektronik katalogda ve şirketin 13 dilde yayınlanan basılı ve pdf formatındaki 2018-19 SPARK AND GLOW PLUG-ATEŞLEME VE KIZDIRMA BUJİLERİ-  kataloğunda listelenmektedir. Şirketin ateşleme teknolojilerini gösteren teknik videolar yine şirketin TekniWiki on-line eğitim kaynaklarında mevcuttur ve talep üzerine atölye müşterilerine teknik eğitim de verilmektedir.

*Kaynak. Başlık, araç parkı 2016 ve 2017-2021 tahminleri: Avrupa araç parkı (30 ülke)