Mercedes-Benz Türk Çocuklara Yönelik Projeleri ile Türkiye’nin Geleceğine Yatırım Yapıyor

Mercedes-Benz Türk, çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projeleriyle, Türkiye’nin gelecek nesillerini eğitiyor ve daha iyi bir gelecek kurmaları için çocukları güçlendiriyor.

Mercedes-Benz Türk, çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projeleriyle, Türkiye’nin gelecek nesillerini eğitiyor, bugünün projeleri ile geleceği şekillendiriyor ve daha iyi bir gelecek kurmaları için çocukları güçlendiriyor. Şirket, ortak geleceğin yeni nesillerin nasıl yetiştirildiğinin belirleyeceğine yönelik inancından yola çıkarak çocuklara ayrı önem veriyor ve onları 21. yüzyılın becerileri ile donatacak eğitimlerle destekliyor.

Her Kızımız Bir Yıldız: Mercedes-Benz Türk 14 yıldır kız çocuklarının eğitimine katkı sağlıyor

Mercedes-Benz Türk 2004 yılında kız çocuklarının okullaştırılması için ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) ile başlattığı “Her Kızımız Bir Yıldız” projesine 14 yıldır ara vermeden devam ediyor. Bugüne kadar binlerce kız çocuğuna destek olan proje çerçevesinde halen 1.200 kız öğrenci eğitim bursu almaya devam ediyor. Mercedes-Benz Türk’ün kız çocuklarına verdiği destek burs ile de sınırlı kalmıyor. 2013 yılından bu yana her ay bursiyerlerin yaşadığı bir ili ziyaret ediliyor, bu ziyaretlerde İstanbul’dan gelen bir uzmanın eğitimi ile bursiyerlerin kişisel gelişimlerine yönelik etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bu etkinliklerin yanı sıra başarılı kızlardan oluşan ve farklı illerden seçilen bir grup öğrenciyi her yıl İstanbul’da bir hafta misafir ediliyor. Bu süre içinde öğrencilere bir yandan çeşitli kültürel etkinliklerle şehir tanıtırken diğer yandan da Mercedes-Benz Türk’ün İstanbul’daki tesislerini ziyaret etme şansı sunuluyor.

EML’miz Geleceğin Yıldızı: Meslek liselerinde okuyan öğrencilere destek veriliyor

Mercedes-Benz Türk, “EML’miz Geleceğin Yıldızı” projesi kapsamında, 2014 yılından beri Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinin elektromekanik laboratuvarlarını tüm gerekli ekipmanlarla donatarak yeniliyor. Proje Mercedes-Benz Türk yetkili bayileri ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülüyor. Okullarda yenilenen laboratuvarlara Mercedes-Benz Laboratuvarları (MBL) adı veriliyor ve bu laboratuvarlar teknolojik eğitim için özel ekipmanlar ile donatılıyor. Ayrıca her okula üzerinde uygulamalı eğitim gerçekleştirilecek birer kamyon bağışlanıyor. Okul yöneticileri ve alan öğretmenleri, Mercedes-Benz Türk’ün yüksek teknolojiyle üretilen modelleri, girişimcilik ruhu ve kalite sistemleri konusunda bilgilendiriliyor.

MobileKids Trafik Eğitim Projesi: Çocuklara trafik alışkanlıkları kazandırılıyor

Mercedes-Benz Türk, çocukları trafikte güvenlik konusunda bilinçlendirmek için 2013 yılından beri TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) ile birlikte MobileKids Trafik Eğitim Projesi’ni uyguluyor. Proje çerçevesinde okul bahçelerine yerleştirilen Trafik Ateşböceği isimli mobil eğitim biriminde çocuklara 6 saatlik birebir tarfik eğitimi veriliyor. Bugüne kadar 12 ilde, 15 noktada, 22 yerleşik, 14 taşımalı olmak üzere toplam 36 okulda 20.000’e yakın sayıda çocuğa birebir trafik eğitimi verildi. Ayrıca 2015 yılı Aralık ayında MobileKids online eğitim programı başlatıldı. Ateşböceği ile ulaşılamayan çocuklar trafik eğitimini projenin web sitesine girerek online da alabiliyor.

Mercedes-Benz Türk Eğitim Evi: Bugüne kadar yüzlerce çocuğa eğitim desteği verildi

Mercedes-Benz Türk’ün çocukların gelişimine yönelik bir diğer desteği de ÇYDD işbirliği ile Aksaray ilinde 2015 yılında bölgede yaşayan çocukların gelişimini ve eğitimlerini destekleyerek Türkiye’nin yerel potansiyeline katkı sağlamak üzere faaliyete geçirdiği Eğitim Evi.  Eğitim Evi’nde öğrencilerin matematik, Türkçe, fen bilimleri, resim, yabancı dil gibi temel derslerine destek veriliyor. Ayrıca Eğitim Evi’nde satranç, yaratıcı drama, bilim, origami, model uçak ve bilgisayar eğitimleri de veriliyor. Eğitim Evi’nde çocuklara destek eğitimlerini, gönüllü öğretmenler ve Türkiye’nin farklı ve seçkin üniversitelerinden mezun olan Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası çalışanları veriyor.