Mercedes-Benz Türk Çocuk Gelişim Fuarı’nda

Mercedes-Benz Türk ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ( TEGV) işbirliğiyle hayata geçirilen MobileKids Trafik Eğitim Projesi, bu yıl ilk kez 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Çocuk Gelişim Fuarı’nda çocuklarla buluşacak.

Mercedes-Benz Türk, ana şirketi Daimler AG’nin 2001 yılında Almanya’da başlattığı, 2013 yılında ise Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte Türkiye’de hayata geçirilen, dünyanın ilk ve en büyük yol güvenliği girişimi olan MobileKids Trafik Eğitim Projesi’nin farklı etkinlikler ile tanıtımına devam ediliyor. MobileKids Trafik Eğitim Projesi bu kez, 0-10 yaş arası çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, kültürel ve bedensel gelişimine katkı sağlamak amacıyla 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Hall 11’de bu yıl ilk kez düzenlenecek Çocuk Gelişim Fuarı’nda çocuklar ve aileleriyle buluşacak.

İnteraktif oyunlarla trafik bilinci kazandırılıyor

Farklı illerdeki okullarda Ateşböceği ile verilen trafik eğitimine ek olarak daha çok çocuğa ulaşabilmek amacıyla yan etkinlikler düzenleyen MobileKids Trafik Eğitim Projesi, “çocuklar trafikte” sloganı ile bu kez 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Çocuk Gelişim Fuarı’nda stand kuruyor. MobileKids Trafik Eğitim Projesi standında yer verilecek interaktif oyun kapsamında çocuklar, tabletler aracılığıyla trafik simülasyonuna katılacak. Çocuklar bu eğlenceli oyunla yol güvenliği bilgilerini geliştirme imkânına kavuşacaklar.

Uygulamalı eğitimle bilgiler pekişiyor

MobileKids Trafik Eğitim Projesi kapsamında 7-14 yaş arası ilköğretim çağı çocuklarının trafik bilgisinin ve farkındalığının artırılması, trafikle ilgili kavram, beceri ve tutumları kazanmaları hedefleniyor. Temel trafik kavramları, trafikte dikkat, trafik kuralları, karşıdan karşıya geçme ve trafikte özel durumlar gibi farklı ve kapsamlı bölümlerden oluşan eğitim ile çocuklara, yetkinliklerini artırma şansı sunuluyor.