Maysan Mando, kadına karşı şiddete sessiz kalmayacak

Her 10 kadından 4’ünün şiddete maruz kaldığı ülkemizde, kadına yönelik şiddet konusu ciddi bir toplumsal sorun olmaya devam ediyor. Türkiye’nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi olan, orijinal ürün kanalı OEM’de onlarca dünya markasına hizmet veren Maysan Mando, büyük önem verdiği sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında sonuç odaklı işler yapmayı sürdürürken, yeni bir farkındalık çalışmasına daha imza atmak için kolları sıvadı.

Kuruluşunun 50. yıl dönümünü kutlayan Maysan Mando, kadına karşı şiddet konusunda farkındalık çalışmaları gerçekleştirmeyi ve sektöre bu yönde de örnek olmayı hedefliyor.

“Kadına ve kız çocuklarına yönelik şiddet sona ersin” çağrısıyla, toplumumuzun adeta kanayan yarası olan şiddete dikkat çekmek için harekete geçen Maysan Mando, bu konuda farkındalığı artırmak adına atacağı adımlara ilişkin detayları, önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacak.

Toplumsal cinsiyet eşitliğine tam destek veriyor

Daha önce, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi ve BM Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi ortaklığında oluşturulan Kadınların Güçlendirilmesi Prensipleri’ne imza atan Maysan Mando, toplumsal cinsiyet eşitliğine tam destek veriyor.

Maysan Mando, kadınların iş gücünde daha fazla yer alması ve kadına pozitif ayrımcılık sağlanması konusunda da duyarlı bir yaklaşım sergilerken, kadınların mesleki/kişisel gelişimlerinden kültürel ve sosyal yaşamlarına katkıda bulunmak kadar, pek çok konuda önemli adımlar atıyor.