MAHLE ArcticPRO® servis ekipmanı ile iklim dostu klima servisi

İklimlendirme sistemlerinden soğutucu madde kaçağı, çevre için risk teşkil ediyor. MAHLE Aftermarket klima servis cihazları, işletme ve servis esnasındaki kayıpları en aza indirmek için otomatik kaçak testi fonksiyonu barındırmasının yanı sıra soğutucu madde sızıntısı riskini tamamen yok eden özel bağlantı kaplinleri ile de yelpazemizde mevcut.

MAHLE Aftermarket’in soğutucu madde analiz cihazları ayrıca yaygın olarak kullanılan bütün soğutucu madde türlerini tanıyor ve türe göre geri dönüştürme imkanı sağlıyor.

MAHLE klima servis cihazlarının E3 teknolojisi üç bileşenden oluşur. Patentli E3 fill (doldurma işlemi) ile, iklimlendirme sistemi araç ve ortam sıcaklığından bağımsız olarak doldurulabilir. E3 pump (pompa) ile, vakum pompası için iç temizlik işlemi ve yağ değişim aralıkları 1.000 işletme saatine kadar uzatılabilir – on kat artış. Bu yıllık yağ değişiminin artık yapılmayacağı, bu sayede daha kısa servis süreleri ve daha düşük maliyet avantajları anlamına geliyor. Üçüncü bileşen olan patentli E³ connect (bağlantı) kaplinleri sayesinde, soğutucu madde hortumlardan ve servis bağlantı parçalarından tam olarak geri kazanılabiliyor.

MAHLE Aftermarket Genel Müdürü ve Kurumsal Yönetim Başkan Yardımcısı Olaf Henning, şöyle ifade ediyor: “MAHLE’nin klima servis cihazları, servislerin klima servisi işlemlerini artık daha emniyetli, daha ekonomik ve daha çevre dostu yapmalarına yardımcı oluyor”.

MAHLE Aftermarket son nesil klima servis cihazları ile sadece çevreyi korumakla kalmıyor, aynı zamanda servis bağlantı alanındaki ürün yelpazesini de genişletiyor. Servis teknisyenleri akıllı telefon uygulamasını kullanarak iş akışlarını ve cihaz durumunu görüntüleyebiliyorlar ve gerektiğinde otomatik servis siparişi açabiliyorlar. Cihazın üzerindeki ASA ara yüzü ve cihazın servis ağına entegrasyonu, hızlı veri alış verişi sağlıyor. Tüm cihazlarda standart bulunan geniş dokunmatik ekran, mevcut durum ile birlikte tüm bilgileri ve programlanmış işlemleri de sürekli olarak görüntüleme olanağı sağlıyor. Hızlı başlatma istenilen her an başlatılabiliyor. Otomatik yazılım güncellemeleri Wi-Fi vasıtasıyla arka planda yapılırken, servis teknisyeni araç üzerinde çalışmaya devam edebilir. İklimlendirme sistemindeki olası kaçaklar, klimaya direk bağlantı sayesinde nitrojen ya da biçimleme gazı kullanılarak hızlı bir şekilde tespit edilir. Cihazlar, zaman tasarrufu sağlayan servis için Wi-Fi vasıtasıyla uzaktan bakım olanağı sağlıyor: servisler bu sayede doğrudan cihaz üzerinden hızlı destek alabilirler.