LIQUI MOLY ve Betamotor, birlikte çalışmaya devam ediyor

Alman motor yağı uzmanı LIQUI MOLY, İtalyan motosiklet üreticisi Betamotor’la olan işbirliğini sürdürüyor. 2014 yılından beri Beta fabrikasındaki bütün makinelerin motorları, LIQUI MOLY yağıyla çalışıyor.

Faaliyetini hâlâ sürdüren en eski motosiklet üreticilerinden biri olan Betamotor, Trial ve Enduro yarışmalarında yıllardır önemli bir yere sahip. Örneğin, geçtiğimiz iki yılın Enduro Grand Prix yarışmalarında Steve Holcombe, dünya şampiyonluğu unvanını bir Beta motosikletle kazandı. LIQUI MOLY, üretimde Beta motosikletlerinin deposunun ilk dolumunun yanı sıra, Beta’nın fabrika takımına da destek veriyor.

LIQUI MOLY’nin, özel olarak motosikletler için üretilmiş bir dizi yağı var: iki zamanlı ve dört zamanlı motorlar için, skuter ve yarış motosikletleri için, yol motosikletleri ve arazi motosikletleri için. Ücretsiz yağ kılavuzu (www.liqui-moly.com) birkaç tıklatmayla, hangi motosiklet için hangi yağın doğru yağ olduğunu gösteriyor. Ancak LIQUI MOLY özel olarak motosikletler için sadece motor yağı değil aynı zamanda katkı maddeleri, bakım ürünleri, servis ürünleri ve başka pek çok şey sunuyor. Carlos Travé, “İki tekerlekli araçlara yönelik çok sayıda kimyasal maddeden oluşan bu kapsamlı ürün yelpazesi, bize has bir durum,” diyor.

Carlos Travé, “Bütün yağlarımız Almanya’da üretiliyor,” açıklamasını yapıyor. “Bu kaliteye sadece Betamotor değil, aynı zamanda Moto2 ve Moto3 dünya motosiklet şampiyonasının sürücüleri de güveniyor. Hepsi LIQUI MOLY ile yarışıyor.”