IAA Cars 2017, Otomotiv Sektörü Profesyonellerini Frankfurt’ta Ağırlayacak

67. IAA Cars 2017 Hafif Ticari Araç, Binek Otomobil Yedek Parça ve Servis Ekipmanları Fuarı 14 – 24 Eylül 2017 tarihlerinde Frankfurt’ta düzenlenecek.

VDA Verband der Automobilindustrie (Alman Otomobil Endüstrisi Birliği) tarafından organize edilen 67. IAA Cars 2017 Uluslararası Hafif  Ticari Araç ve  Binek Otomobil Yedekparça ve Servis Ekipmanları Fuarı 14 – 24 Eylül 2017 tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde kapılarını ziyaretçilere açacak. 230.000 m2 alanda gerçekleşecek olan fuara bu yıl 39 ülkeden, 60 hafif ticari ve binek araç üreticisi, 1.043 yedek parça ve aksesuar üreticisi olmak üzere 1.103 katılımcı, 931.700 ziyaretçi ve 98 ülkeden 11.388 basın mensubu bekleniyor. Automechanika Frankfurt ve Hannover IAA Commercial Vehicles fuarlarından sonra Almanya’da yapılan üçüncü büyük otomotiv yedek parça fuarı olan Frankfurt IAA Cars fuarında 219 ürünün dünya prömiyeri gerçekleştirilecek.

Fuara katılan yedek parça üreticilerinin 450 tanesi direkt veya aracılı olarak OEM’e ürün tedarik ediyorlar. Bu da fuara Alman, Avrupalı ve Uzakdoğu’lu OEM alım heyetlerinin yoğun ilgisi olduğunu gösteriyor.

Mercedes, Audi, Volkswagen, Toyota, Tesla, Suzuki, Subaru, Skoda, Seat, Hyundai, Honda, Hertz, Hallo Frau, Fiat, Fisker, Ecurie AIX, Driveplanet, Daimler, Dacia, Czarnowski, Citroen, Carlsson, Bugatti, Brabus, BMW, Bentley, Opel, Nissan, Mitsubishi Motors, Mazda, Maserati, Lexus, LZS, Land Rover, Lancia, Lamborghini, KIA, Jeep, Jaguar, Isuzu, Infiniti, Indikar, İmagination, ILK TU Dresden,  Renault, Radical Sports Car, Quattro, Power Plaza, Porsche AG, Phoenix Contact, Peugeot, Österreichische Handelsdelegation, Aston Martin, Alfa Romeo, Allfolia, Abarth, Alpina, Autocluster.NRW olmak üzere 60 hafif ticari ve binek araç üreticisi fuarda yer alacak.

Fuarda sergilenecek ürünler arasında; binek otomobiller ve binek otomobillerle ilgili komple gövde, insan taşımaya yönelik 3,5 tondan ağır olmayan minibüsler, özel amaçlar için imal edilmiş motorlu araçlar, motorlu karavanlar, maksimum 2 binek araç taşıyabilecek ve ağırlığı 2,5 tona kadar olan araç çekicileri, kurtarıcılar, iki veya üç tekerlekli motorlu araçlar, 3,5 tondan ağır olmayan treyler ve karavanlar, model araçlar, yedek parçalar, aksesuarlar, yarı mamuller, servis ve bakım ürünleri, araç sürücüleri için koruyucu giysiler, seri imalat araçlar için modifikasyon ekipman ve elemanları, trafik yönlendirme ve bilgi sistemleri, yer belirleme ve navigasyon, araçlar ve araç parça-ekipmanları için dizayn, test, kalite güvence hizmetleri, motorlu karayolu taşıtları ve bileşenlerinin, parçalarının kullanımı için ekipman ve prosedürler yer alıyor. Bunlarla birlikte; kara taşıt teknolojisi, motorlu araç trafiği, nakliye işleri ve motor sporları ile ilgili profesyonel yayınlar, organizasyonlar ve birlikler de fuarda yer alacak.

Fuarda daha önce yer alan firmalar arasında; HEMA Endüstri, Trakya Cam, FEKO Makina Yedek Parca San. Tic. Ltd. Sti., Sistaş Çelik Döğme, OMTAŞ Otomotiv Transmisyon Aksamı A.Ş., KTS-Kaya Torna Spiral Mak. San. A.Ş., ERTEX – Malkoçlar Oto Döşeme, DETASAN Otomotiv, Getamarket gibi firmalar bulunuyor.

12 – 13 Eylül 2017 günleri sadece basın mensuplarının ziyaretine açık olacak fuar için stand yerleşimi 11 Eylül 2017 günü saat 18’de sona erecek.

Fuarda yer almak isteyen katılımcı firmalar için belirlenmiş olan fiyatlar ise aşağıdaki gibi:

 

Zemin katlar: Hol 2.0, 3.0, 4.0, 5.0, 6.0, 8.0, 9.0, 11.0, Forum 166€/m² + %19 KDV,

Üst katlar: 138 EURO / m² + %19 KDV

Sadece Stand fiyatı: 75 EURO / m² + %19 KDV

Cephe farkı: 2 cephe % 20, 3 cephe % 30, 4 cephe % 40

Açık alan: 93 EURO / m² + %19 KDV

Minimum alan: 20 m²

Kataloğa giriş bedeli: 287 EURO + %19 KDV