Hankook Lastikleri, Reifen-Müller’i satın aldı

Lastik üreticisi Hankook global satış organizasyonunu, Alman lastik satış ve servis devi Reifen-Müller'i alarak güçlendirdi. Bu yatırım, lastik üreticisinin satış ağını genişleterek global rekabet gücünü arttırmaktadır.

Premium Lastik üreticisi Hankook bugün, Almanya’nın önde gelen toptan ve perakende olarak lastik satışı gerçekleştiren Reifen-Müller’in tüm hisselerini aldığını duyurdu. Satın alma, Reifen-Müller’in satış şirketi olan Reifen-Müller KG’nin yanı sıra Reifen-Müller GmbH & Co. Runderneuerungswerk KG’yi de kapsamaktadır.

1966’da kurulan ve Almanya’nın lider lastik satıcılarından biri olan Reifen-Müller şu anda 700’den fazla çalışana ve otomobil, hafif ve ağır kamyon ve otobüs, ayrıca motosiklet ve AS lastiği satan 44 noktaya sahiptir. Reifen-Müller’in önceki sahipleri ve mevcut yönetim, şirketin işlerini yönetmeye devam edecektir.

Hankook Lastikleri, Reifen-Müller’in satın alınması ile Almanya’nın en yenilikçi lastik satış modellerinden birini güçlü bir rekabetin etkin olduğu bir pazar ortamında bünyesine katmış oldu. Lastik üreticisi böylelikle Avrupa’daki satış kanallarına yatırım yapmaya devam ederken, bu sayede küresel rekabet gücünü de arttırmaktadır.

Hankook Lastikleri Reifen Müller’in 44 satış noktasını stratejik üs olarak kullanarak güvenilir bir satış ağı ile pazardaki yerini genişletmeye ve kendi ürünlerinin yanı sıra diğer markaları da satan bu satış ağı üzerinden son kullanıcının ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayan mevcut müşteri odaklı satış sistemini de geliştirmeye devam edecektir.

Hankook Lastikleri organik büyüme stratejisini, yeni üretim tesisleri, Ar-Ge merkezleri ve yenilikçi satış ağları kurarak devam ettirmektedir. Lastik üreticisi böylece global pazardaki lider lastik üreticilerinden biri olma konumunu da güçlendirmektedir. Hankook bu satın almanın dışında, küresel rekabet gücüne katkı veren partnerlerle olan ortaklıklarına yeni satın almalarla devam edecek.