Hankook Lastikleri Avrupa’ya kamyon ve otobüs lastikleri yeni pazarlama direktörü

Hankook Lastikleri, Avrupa kamyon ve otobüs lastikleri bölümü için yeni bir pazarlama ve strateji direktörü görevlendirdi. İngiltere vatandaşı olan Heywood, lastik sektöründe yönetici pozisyonunda yirmi yıllık bir sektör tecrübesi ile birlikte, son olarak bir lastik üreticisinin “Kamyon, Otobüs ve Hizmetler” alanında Kuzey Avrupa’da Büyük Britanya ve İrlanda bölgesinde sorumlu Ticari Direktör olarak görev yapıyordu. Heywood, Hankook Avrupa’da Cidde, Suudi Arabistan’a atanan Seok-Yun Kim’in yerini alıyor.

Huy Heywood, Marketing Director Truck & Bus tyres

Premium lastik üreticisi Hankook’un Avrupa kamyon ve otobüs lastikleri pazarlama ekibi Guy Heywood’un yönetimi altında birleşiyor. 51 yaşındaki Guy Heywood, lastik sektöründe çeşitli yönetici pozisyonlarında uluslararası pazarlama ve satış tecrübesine sahip. Hankook’un yeni kamyon ve otobüs lastikleri pazarlama ve strateji direktörü olarak, Avrupa bölgesindeki kamyon ve otobüs lastiklerinin geliştirilmesi ve stratejik pazar yönlendirmesine odaklanacak.

Hankook Avrupa pazarlama ve satış başkan yardımcısı Tony Lee “Guy’a kamyon ve otobüs lastikleri ve servislerinin yeni pazarlama direktörü olarak hoş geldin diyoruz” diyor ve ekliyor: “Onu bu pozisyonda aramızda görmekten çok mutluyuz. Derin sektör bilgisi ve uzun yıllara dayanan tecrübesi ile Hankook markasını bu segmentte daha da kuvvetlendirmek ve geliştirmek için gerekli olan her şeyi sağlıyor.”.

Hankook’un kamyon ve otobüs lastiklerinin premium konumunun önümüzdeki yıllarda sürekli olarak geliştirilmesi hedefi, yeni stratejik pazarlara yönelinerek ve Hankook’un Avrupa çapında hali hazırda ofislerinin bulunduğu on üç ülkedeki faaliyetlerle gerçekleştirilecek.

Guy Heywood “Hankook markasını kamyon ve otobüs lastikleri alanında etkin bir biçimde dha da ileriye taşımak için ekibim ile birlikte tecrübemi kullanacağım. Heyecan verici yeni görevim için sevinçliyim ve önümüzdeki mücadelelerin mükemmel bir şekilde üstesinden geleceğimize eminim” diye açıklamada bulunuyor.