Goodyear’a ADAC/TCS/ÖAMTC ve Auto Bild’den tam not!

Goodyear’ın Vector 4Seasons Gen-2 ve UltraGrip 9 lastikleri, Auto Bild Dört Mevsim lastik testi ve ADAC Kış lastiği testlerinde birincilik ödülü aldı.

V4SSUV_13.tif

Auto Bild tarafından test edilen 195/65 R 15[1] ebatlarındaki Goodyear lastikleri, 26 rakibini geride bırakarak üst üste ikinci kez en iyi dört mevsim lastiği oldu. Goodyear Lastikleri Türk A.Ş.’nin Adapazarı fabrikasında da üretilen Vector 4Seasons Gen-2 lastikleri, çok yönlü özellikleriyle, keskin direksiyon hassasiyetiyle, suda kızaklama performansıyla, sürüş konforuyla, üstün kilometre performansıyla ve karlı ve ıslak zeminlerde yüksek araç yönlendirme gücüyle öne geçiyor.

Goodyear 205/55R16[2] ebatlarındaki UltraGrip 9 lastikleri de her yıl düzenlenen ADAC/TCS/ÖAMTC Kış lastiği testinde ilk sırada yer aldı. Editörler, UltraGrip 9 lastiklerini çok dengeli performans dağılımına ve tam randımana sahip olarak tarif etti ve özellikle kuru ve karla kaplı yollarda üstün performans gösterdiğini belirttiler.

Goodyear Avrupa Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mike Rytokoski konuyla ilgili olarak; “Goodyear ürünleri kalite ve performans özellikleriyle öne çıkıyor. Ürünlerimizin Auto Bild ve ADAC/TCS/ÖAMTC gibi testlerle tasdik edildiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu test sonuçları, Goodyear ürünlerinin olağanüstü performansının kanıtıdır” dedi.