Flokser Kimya’dan konfor sağlayan İntegral Sistemler

Türkiye’nin önde gelen poliüretan sistem evi olan ve bakanlık destekli Ar-Ge merkezine sahip Flokser Kimya, otomotiv, ofis ve medikal sektörlerinde geniş uygulama alanlarına yönelik “İntegral Sistemler” üretiyor. Yüksek üretim kapasitesiyle hayatın her alanında kullanılabilen inovatif ürünleriyle fark yaratıyor.

İntegral sistemler, farklı sertliklerde, kalın ciltli, küçük ve düzenli hücreli poliüretan malzemeler olarak öne çıkıyor. Ofis sandalye kolçakları, direksiyon simidi, otomobil parçaları, sedye kenarları, bisiklet seleleri, paspas gibi birçok farklı alanda tercih ediliyor ve çeşitli avantajlar sunuyor.

Kullanım alanlarında üstün konfor ve hafiflik sunuyor

İntegral Sistemler’in hızlı kürlenme nedeniyle kısa kalıp açma süreleri bulunuyor. Talep doğrultusunda farklı sertlik ve özelliklerde üretilebiliyor ve çeşitli sektörlerde kullanılabiliyor. Hafif olmasından dolayı ağırlığı azaltıyor ve yakıt tasarrufu sağlıyor, bu nedenle otomotiv sektöründe sıklıkla tercih ediliyor.

Sert cilt ve esnek iç yapılarından dolayı yüksek darbe ve mekanik dayanımı açısından gelişmiş İntegral Sistemler, köpükte boyutsal kararlılık gösteriyor. Bu sistemler malzemede düzenli yoğunluk dağılımı ve nihai üründe üst düzey konfor sağlıyor. İntegral sistemlerin açık, düzenli ve küçük hücre yapısı sayesinde titreşim önleme, ses yalıtımı ve darbe soğurma özellikleri bulunuyor.