Continental 3D Ekran Yüzeyleri’ni tanıtacak

Dünyanın lider lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, sürücülerin araba kokpitlerinde dijital göstergelerden daha rahat ve keyifle faydalanabilmesi için 3D ekran yüzeyi geliştirdi. Yeni 3D ekran yüzeyleri, 14 Eylül’de Almanya’nın Frankfurt kentinde başlayacak ‘IAA’ Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

Sürücülerin araba kokpitlerinde daha fazla fonksiyon ve dijital içeriğe karşı giderek artan talebi, araç içi ekran yüzeylerinin de giderek büyümesi anlamına geliyor. Tamamen dijitalleşen gösterge grupları, dijital içeriği konforlu bir şekilde sürücüye sunsa da tasarım yönünden aynı konfordan bahsetmek biraz zor. Gelecekte sürücülerin modası geçmiş düz ekranlara bakmak zorunda kalmadan dijital içeriğin keyfini sürebilmesi için Continental, 3D ekran yüzeyi geliştirdi. Bu yüzey, klasik ekranlara kalite ve estetik getiren, optik bağlantılı topografik elemanlardan oluşuyor.

Continental, Almanya’nın Frankfurt kentinde, 14 Eylül 2017’de başlayacak IAA Uluslararası Otomobil Fuarı’nda 3D ekran yüzeyini de vitrine çıkaracak. Continental’in geleceğin teknolojisini içeren ürünleri; Salon 5.1’de, A07/A08 Continental standlarında görülebilecek.