Automechanika Shanghai 2017 kapılarını rekor kırarak kapattı

Bu yıl 13. kez düzenlenen ve 29 Kasım-02 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılan Automechanika Shanghai bugüne kadarki en başarılı sonuçları vererek kapılarını kapattı.

Asya’nın, otomotiv yedek parçaları, aksesuarları ve servis endüstrileri için en büyük organizasyonlarından biri olan Automechanika Shanghai, sektörel ticaret değişimi, pazarlamayı, networking oluşturmayı ve eğitimi temsil eden küresel bir yapıya sahip. temsil ediyor. Geçen yıla göre yüzde 9’luk bir artışla 130.928 kişinin ziyaret ettiği fuara 6.051 katılımcı geldi. Katılımcı sayısında ise bu yıl yüzde 5’lik bir artış yaşandı. Fuar, toplam alanı  ile de rekor kırarak yaklaşık 340 bin metrekare alanda gerçekleştirildi.

Fuarın elde ettiği bu başarı ve küresel otomotiv endüstrisine dair taşıdığı temsiliyet, farklı alanlara yansıdı. Lastikler ve jantlar alanlarını kapsayan REIFEN Bölgesi ve elektronik sistemler ile e-mobilite bunun bir yansıması oldu. Ziyaretçiler, motorsporları ve otomotive dair heyecan verici görüntülerden ve ayrıca fuar süresince sunulan artan sayıda uluslararası pavyonlardan çok etkilendiler.

Fuarın ziyaretçilerine sunduğu sayısız avantajlar arasında etkinlik süresince gerçekleştirilen sayısız konferans, oturum, bilgilendirme toplantısı ve basın lansmanları da ayrı bir yer tuttu. Bunlar arasında, merakla beklenen Connected Mobility Konferansı ile AIAG Auto Parts Satın Alma Liderlik ve Tedarikçiler Zirvesi önemli etkinlikler olarak öne çıktı. Ayrıca Yurt dışı Piyasalarındaki Çinli Otomotiv Şirketleri İçin Birleşme ve Satın Alma Stratejileri zirvesi de ilgi çekti.

Automechanika Shanghai, lastik, jant, jant ve ilgili ürünleri dünyasının en yenilikçi ürün ve araştırmalarını içeren yeni REIFEN Bölgesi’ne de sahne oldu. REIFEN, lastik endüstrisi için dünyanın önde gelen fuarı ve Automechanika ile yaptığı ortaklık, lastik ve satış sonrası sektörler arasındaki sürekli güçlü ilişkinin bir yansıması.

Fuarda yer alan E-Mobilite ve Altyapı Bölgesi’nde ise elektrikli kumandalar, piller, şarj altyapısı ve anahtar otomatik parçalar gibi elektrikli araçların birçok farklı yönü sergilendi. Tsinghua Üniversitesi’nden Suzhou Otomotiv Araştırma Enstitüsü, panoramik otopark sistemleri, sürücü yorgunluğu denetleyicileri, gelişmiş sürücü asistan sistemleri, şoförsüz elektrikli araçlar ve çok daha fazlasını içeren bölgedeki araştırma başarılarını gösterdi.