2. el araçta Ocak şampiyonları açıklandı

Türkiye’nin önde gelen 2. el otomobil ilan platformu arabam.com, Ocak ayının tamamlanmasının ardından, 2020’ye dair ilk analizini paylaştı. 

Tüm yıla dair önemli ipuçlarını barındıran 2020 yılının Ocak ayı, kullanıcılar tarafından verilen ilanlar değerlendirildiğinde oldukça hareketli bir görünüme sahip. Bireysel ve kurumsal 2. el ilan rakamlarını içeren arabam.com analizinde 2019’daki canlılığın devam ettiği görünüyor.

Ocak Ayı İkinci El Pazar Trendleri

Ocak ayı boyunca verilen ilanların en çok ilan verilen 5 kategori, 10 marka, 10 otomobil modeli ve yılı, 10 Arazi/SUV/Pick Up modeli, yakıt türleri, vites türleri, motor hacimleri, km. değerleri gibi temel verilere göre analizi şöyle:

2016 Model Dizel Manuel Araçlar Revaçta!

Ocak ayında; en fazla ilan verilen araç modeli Renault Clio oldu. Clio’nun ikinci el pazarında uzun süredir zengin bir dönem yaşadığı biliniyor. Arazi/SUV/Pick Up araç ilanlarında ise Nissan Qashqai başı çekiyor. Tüm bunlara ek olarak, 2016 model dizel-yakıt tüketen manuel şanzımanlı otomobillerin ikinci el pazarını domine ettiği bir tablo söz konusu.